Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Brazíliába szeretnék utazni...

Brazíliába szeretnék utazni majd a 2016-os olimpiára. Hogy tudok a legolcsóbban kimenni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Például úgy, ha már most (de legalábbis minél hamarabb) lefoglalod a repülőjegyet. A "legolcsóbb" jegy, amit találtam, 285 ezer ft oda-vissza.

Nem mellesleg, szerintem egy ilyen volumenű utazásnál (utazás, szállás, belépők, min. 600 ezer ft) nem feltétlenül az olcsóság kellene, hogy legyen a szempont: pl. találsz egy totál olcsó repjegyet, aztán a gép belepotyog a tengerbe. Vagy nincs semmilyen szolgáltatás a gépen - hosszú az út - és innivalót meg nem vihetsz fel a biztonsági előírások miatt.


Ráadásul olimpiánál eleve nem lehet olcsóságról beszélni: minden kb. 3x annyiba kerül, mint máskor, máshol.

2015. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az olcsóságot el kell, hogy felejtsd. Mindennel együtt számolj 1 millió forinttal.
2015. júl. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

mégis hogy függ össze az olcsó jegy azzal, hogy belepotyog a tengerbe?

a wizz is árul sokszor 3 ezerért jegyeket mégsem esnek le..

2015. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat akkor lehet hogy nem is megyek ennyi pénzem azért nincs
2015. júl. 6. 16:11
 5/12 anonim válasza:

Úszva a legolcsóbb.

Kitartás azért kell.

2015. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

én voltam már többször is Braziliában. Németországi indulással vagy ami kicsit drágább angliai indulással keress. Ezekre a helyekre meg el lehet jutni olcsón.

Én Münchenből mentem 2015.06.01-től 1hétre. 90ezer volt a jegy oda-vissza Lufthansa-val.

2015. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi akkor majd megnézem hátha
2015. júl. 12. 09:01
 8/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Hiába húztatok le 0-ára, egy OLIMPIÁRA ,a tengerentúlra egyszerűen nem lehet "olcsón" kimenni - ha 500 ezer ft alatt valaki meg tudja oldani úgy, hogy utazás, szállás, helyi közlekedés, élelem + belépők, mind benne vannak, akkor megemelem a kalapom előtte és megadom neki "az utazók mesterfokozatát"

Az olimpia idejére megemelkednek a szállásárak, a repjegy, stb.

Egyik évben pl. Barcelonában jártam, az olimpia után, a paralimpiai játékok idején... Az olimpiai Stadion 2 km-es CSAK ÉS KIZÁRÓLAG Coca Cola-t lehetett venni, horror áron. Mivel nem tudtam erről,majd szomjan pusztultam, mire kiértem ebből a körzetből. Persze, erre lehet azt mondani, hogy fel lehet készülni rá, nem muszáj ott venni - csak érzékeltetni akartam, hogy egy Olimpiával milyen felhajtás van.


Ha az olcsó repjegy - lezuhan párhuzam miatt lettem lehúzva, akkor ezennel tudatom: nem fejtettem ki részletesen, de arra gondoltam, hogy ha egy kevésbé ismert, agyonhajszolt, esetleg műszakilag nem kellőképpen ellenőrzött, kisebb légiflotta gépével megy, akkor lehet ez veszély. (egyszer egy román géppel utaztam, régen, az mondatta ezt velem)

A kiszolgálást meg kifejtettem...

2015. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jegyek és árak. A 7.5 millió kibocsátott belépő több mint fele 70 real (7000 forint) alatti áron kerül forgalomba. A nemzetközi jegyértékesítés regisztrációja 2014 novemberében indult. Az első két körben (2015. március) kizárólag brazil lakosok vehetnek részt, a többi olimpiarajongó 2015 második felében és 2016-ban pályázhat a belépőkre. A döntőkre igen borsosak az árak, az atlétikai „szuperdöntők” napjára 1200 real (120 ezer forint) a legmagasabb árkategóriájú belépő, csakúgy, mint a kosárlabda-, strandröplabda- és röplabdafinálékra. Természetesen a játékok legdrágább jegyei a megnyitóra szólnak, az A árkategóriás tikett 4600 realba (460 ezer forint) kerül. A magyar szempontból kiemelt sportágak közül a kajak-kenu döntőkre 100–210 real (10–21 ezer forint) között mozognak az árak, a vízilabda-fináléra 140–580 real (14–58 ezer forint) között, míg az úszódöntőkre 260–900 real (26–90 ezer forint) között lehet jegyet váltani. A vívódöntőkkel elég kedvező a helyzet, 100 vagy 180 realért (10, illetve 18 ezer forint) lehet belépőt venni. A teljes árlista megtalálható az olimpia hivatalos honlapján! A jegyekre itt pályázhat!


Helyszínek. A központi Deodoro olimpiai park 10 olimpiai és 4 paralimpiai sportágnak ad otthont. Az olimpiai faluban – amely 75 hektáron terül el – 9460 szoba, 17 700 ágy fogja várni a nemzeti csapatokat. A riói játékokat 34 versenyhelyszínen bonyolítják le, ebből 18 már létező helyszín (nyolcat újítanak fel), kilenc újat építenek, hét pedig ideiglenes. A Deodoro mellett még három különálló olimpiai egység lesz a városon belül: a Barra nevű városrészben, a Copacabanán és a Maracana stadion körül.

2015. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy módja van annak, hogy relatíve olcsón ott lehess, az, hogy pár hónappal előtte kimégy oda dolgozni. Ha dolgozol, lesz lakásod, lesz pénzed, kiismered a közlekedést. Jegyet venni az Olimpára már így nem lesz olyan nagy költség. Aztán meg ha meguntad a banánt akkor hazajössz, és nem csak egy utazás és egy olimpia élményével gazdagodtál, hanem megismertél egy kultúrát, egy életformát, és még lehet hogy beletanultál valami szakmába is egy kicsit. Én így voltam 2012-ben a londoni olimpián, habár nem érdekelt kifejezetten, ha már ott voltam és valaki olcsón adott tovább jegyet, akkor miért ne...
2015. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!