Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi csomagot vihetek fel a...

Mennyi csomagot vihetek fel a repülőgépre?

Figyelt kérdés
Repülővel utazunk külföldre és anyukám azt mondta, hogy csak kézipoggyászt viszünk. Ennek mekkora lehet a mérete, súlya? Ezen kívül én szeretném elvinni a fényképezőmet, ez egy nagyobb tükörreflexes gép 2 objektívvel, szóval egy nagyobb táskával (nem olyan hatalmas mint az igazi fotósoknak, de méretes. Ezt még felvihetem külön csomagként? (nem tudnám belenyomorítani a kézipoggyászomba.)

2015. júl. 16. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg a légi társaság honlapját... tekintettel arra, hogy mi nem tudjuk, hogy milyen géppel és hova utaztok, márpedig a szabályok társaság- és járatfüggők.
2015. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában a kézipoggyász szám a egy. Múltkor, mikor utaztam az egyik társamnak a kis oldaltáskáját is beletetették a hátizsákjába.

A méret valóban légitársaság függő.

Pl.:

Wizzair:

1. Kisméretű kézipoggyász:

Amennyiben a kézipoggyász mérete nem haladja meg a 42 x 32 x 25 cm-t, úgy azt utasaink díjmentesen felvihetik a gépre. A kézipoggyásznak be kell férnie az utas előtti ülés alá.


Ryanair:

Max. 10 kg súlyú, 55 cm x 40 cm x 20 cm méretű kézipoggyász és egy, maximum 35 cm x 20 cm x 20 cm méretű kis táska vihető a fedélzetre utasonként*.


* Maximum 5 kg súlyú pelenkázótáska, melyet a felnőtt a saját kézipoggyászán kívül visz, engedélyezett, ha a csecsemő (8 napos és 23 hónapos életkor között) vele utazó felnőtt ölében utazik

2015. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
AirBaltic-kal utazunk, olvastam, hogy max 1 táska, fényképezőt bele kell tenni... :( Pedig régebben mikor utaztam mindig vittem pluszba kézitáskát. Azért köszi a segítséget.
2015. júl. 16. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Elárulod nekünk, ha olvastad mi a szabály, akkor miért kérdezted meg? :)
2015. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amerikában állítólag felengednek a gépre egy plusz fotós táskát is, de Európában és nemzetközi utazásnál nincs ilyen. Bele kell férnie mindennek a társaság által megadott kézipoggyász méretbe. Ha fotós táskát is akarsz vinni, akkor annak is bele kell férnie a kézipoggyászodba, vagy olyan fotós táskát/hátizsákot érdemes keresni, ami belefér a keretbe és minden mást is bele tudsz pakolni a fotós cucc mellé. (Vannak olyan fotós hátizsákok, amiknek az aljában van a fotós táska, a tetején meg egy hagyományos táska mindenféle másnak, pl. ruháknak.

Lazább légitársaságoknál előfordulhat, hogy a fényképezőgépért nem szólnak akkor sem, ha a nyakadban lóg, nem a táskában van, de mégegy táskát nem valószínű, hogy felengednek a gépre. Esetleg azzal tudtok variálni, hogy akikkel együtt utazol, azokhoz mindenkihez beteszel valami kisebb dolgot, így eloszlik a plussz csomagod több ember holmija közt - persze csak, ha van hely náluk.


Azzal lehet még trükközni, ha van egy nagy zsebes fotós/vadász/horgász/utazó mellényed, aminek a zsebében sok minden elfér. Ami ugyanis a mellény zsebében van, az akkor is a ruházatod része, ha egy komplett fényképezőgép, vagy laptop van a zsebedben.

[link]

2015. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!