Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn kizárt tárgyakat...

Repülőn kizárt tárgyakat odaadhatom a kísérőmnek?

Figyelt kérdés
Most fogok először repülni, így nem vagyok tisztában minden dologgal. Ha találnak nálam olyan tárgyat, ami nem vihető fel a gépre, akkor azt ki lehet még vinni a kísérőmnek, vagy az mindenképp kidobásra kerül?

2015. júl. 28. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha lesz nalad borond, amit feladsz a csomagterbe, akkor jobban teszed, ha minden ketseges targyat inkabb oda teszel (kisollo, csipesz, ongyujto stb).


Reptertol fugg. Regen Ferihegyen mikor atmentel az utlevel ellenorzesen utana jott a biztonsagi ellenorzes es onnan mar nem tudtal volna kijonni, hogy barmit odaadj barkinek.


Tavaly nyaron at volt epitve az egesz, es a biztonsagi kaputol meg szinte karnyujtasnyira voltak anyuek, ugyh lehet hogy ki tudtam volna nekik dobni a targyat amit nem lehet felvinni, de nem tudom azota mit epitgettek megint, de nagy altalanossagban (a vilag kulonbozo repterein) azt tapasztaltam, hogy utlevel vizsgalat utan mar nincs maszkalas es oda mar csak azok mennek, akik utaznak.

2015. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) mivel csak pár napra megyek, igy nem lesz feladott poggyászom, úgyhogy a pakolás egy kicsit érdekes lesz :)
2015. júl. 29. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, náluk tudod hagyni. A nagyobb gond visszafelé van amikor nincs kinél hagyni. Útlevél vizsgálat csak biztonsági ellenőrzés után van. Ha van egyáltalán van, mert Schengenen belüli utazásnál nincs útlevél ellenőrzés.
2015. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nem viheted ki, az utasbiztonsági ellenőrzésnél elveszik, ami a kézipoggyászban nem vihető fel a gépre. Ezeknek érdemes előre utána nézned, hogy ne érjen meglepetés.


Egy kis segítség:

[link]

2015. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
olvastam, hogy 100 ml folyadékot fel lehet vinni a gépre kézipoggyászban. az lehet alkohol is (nem műanyag palackos)? lezárt üveg, és ajándékba vinném kérésre :/mi a helyzet a fényképező töltővel? bocsi a kérdésekért, wizzairrel fogok utazni, és nem túl sok infót ír a honlap. előre is köszi
2015. júl. 29. 12:19
 6/7 anonim válasza:

A 100 ml-es korlátozást úgy kell érteni, hogy annyi folyadékot vihetsz fel, ami belefér egy 1 liter űrtartalmú átlátszó, simítózáras tasakba (ez kb. egy A/5 írólap nagyságú zacskó), de a kiszerelésük egyenként nem lehet nagyobb mint 100 ml. Vihetsz nyugodtan alkoholt is, ebbe nem kötnek bele.


A töltőt viheted nyugodtan.

2015. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha meg az ellenorzo kapu elott felszolitanak h dobd ki, akkor kiallhatsz a sorbol, kimehetsz, es atadhatod szuleidnek. Ha mar a kapun atmentel es megtalaljak a pisztolyodat, akkor elveszik es nem adhatod ki.


A gepre nem vihetsz fel 10x100 ml folyadeknal tobbet. Robbanoanyagot, fegyvert, es egyeb normal esetben is tiltott targyakat (drog, emberi testreszek leszamitva a sajataidat, sugarzo anyag, stb.). Szoval szerintem ezeket hagyd otthon es akkor nem kell kidobni semmit.

2015. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!