Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy kell otthon ellenőrizni...

Hogy kell otthon ellenőrizni a csomag méretét/súlyát?

Figyelt kérdés

Még sosem repültem egyedül. Most nekem kéne intézni a repjegyet, mindent. Hogyan tudom otthon megnézni, hogy megfelelő súlya van-e a csomagnak? Mérlegem nincsen. És a méretek?

+ Hogy van ez a dolog a kézipoggyásznál, most látom, hogy a Ryanair 10 kg-ig ingyenesen engedi felvinni a fedélzetre.


Valaki felokosítana? Abszolút analfabéta vagyok ebben a témakörben. Köszönöm szépen előre is!



2015. szept. 26. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy 10 literes vödröd? Ha van, töltsd meg vízzel, az 10 kg lesz.

Emeld meg egymás után a vödröt és a csomagodat. Ha nehezebb, mint a vödör, akkor több 10 kg-nál.

A kézipoggyász súlyát egyébként ritkán elenőrzik, ha nem nehéz feltűnően. Zsúfolt járaton nem is lenne erre kapacitás.

Akasztós csomagmérleget néhány ezer forintért lehet kapni, pl. Tchibo-ban vagy ALDI-ban szokott előfordulni.

2015. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű házilag mérleget csinálni. Elmész, veszel egy hosszú botot, a felénél alátámasztod. Az egyik fonott kosárkájába tegyél 10 kiló sót, a másikba tedd bele a bőröndödet. Amerre billenni fog, az a nehezebb.


Ha meg a méretére leszel kíváncsi, vegyél egy szabócentit. Állítom, ilyen mérésekhez az a legjobb. Odateszed az egyik oldalához, meghúzod, és már látod is, nagy vagy kicsi.


A mérlegben meg az a jó, hogy ha majd nagyobbak lesznek a gyerekek, használhatják mérleghintaképp.

2015. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!