Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Légiutaskísérő kutya?!

Légiutaskísérő kutya?!

Figyelt kérdés
Stewardess szeretnék lenni, amivel nincs is probléma (4 nyelven beszélek, 3 éve modellkedem és hostesskedem, munkám során emberekkel és gyermekekkel foglalkozom és imádok repülni), viszont mivel ez egy életvitel szerű munka, és nem sokat lennék otthon, így konkrétan le kéne mondanom a kiskutyámról. Hallottatok/láttatok már olyat, hogy légiutaskísérő magával vitte a kutyáját? Kisméretű, 4kg-os, az utasoknál a legtöbb légitársaság engedélyezi a fedélzeten való szállítást ekkora méretnél. A személyzettel vajon mi a helyzet? A másik rizikó a szálláshely, ahol két repülés között megszállnánk, hogy az mennyire kutyabarát. Vajon ha bekerülök egy nagyobb légitársasághoz, akkor ez nekik csak plusz gondot okozna, vagy pont nem számítana nekik egy ilyen horderejű "probléma"?

2015. okt. 1. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%

Józan ésszel mérve nem számít, nem lehet probléma. Ami viszont számít, hogy az emberek különbözőek, olyasmiért is reklamálnak, amiért egy "normális" ember nem. Tanúja voltam egyik repülőjárat indulásakor, hogy több utas ordítva reklamált a légikisasszonynak, a mellettük levő hölgynél kiskutya van és ők allergiások a szőrre, le akarnak szállni. A kapitány is kijött a kabinjából, végül a hölgyet valahova hátra költöztették.

De az is előfordulhat, hogy a légitársaság olyan szállodákkal áll szerződésben, ahol nem engedélyezik a háziállatot. Legjobb lenne, ha végigkérdeznéd a légikisasszony ismerősöket, esetleg egy telefonálást megér az illető légitársasághoz...

2015. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Azt te sem gondoltad komolyan, hogy szerencsétlen ebet ilyen életre kárhoztatod?
2015. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Ezt felejtsd el, mert ezt senki nem fogja megengedni.


A másik, hogy belegondoltál egyáltalán, hogy mekkora szenvedést okoznál a kutyának, ha a fél életét egy kis ketrecben töltené, ide-oda repkedve a világban? Órákon át nem tudna inni, wc-zni stb.

De remélem ez a kérdés csak poén volt...

2015. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
10%
Úgy tudom, hogy nem kizáró ok, de nagyon nagy hátrány ez, szóval 0-hoz közelít az esélyed, hogy felvegyenek.
2015. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A kutyámmal napi szinten utazom, teljesen hozzá van szokva a több órás utakhoz. Egyhez nincs: hogy egyedül legyen. Én neveltem fel, és mivel világjáró típus vagyok, a kutyámat mindig mindenhova magammal vittem. Nem jelentene problémát neki az utazás, ha velem lehetne közben, vagy csak szem előtt tarthatna, és tudná, hogy ott vagyok. Egyébként egy 9 órás utat simán végigalszik 3 hónapos korától kezdve.:)
2015. okt. 1. 12:55
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Ez ugye kamu kérdés?


SEHOL a világon nincs olyan légitársaság ahol ez lehetséges,még a kapitánynak sem,nemhogy egy kiszolgálónak.



Gondolkodj! Ma a földi melók hány %-a engedi meg,hogy naponta bevidd a kutyád? 100000000000000000000-ból 1 ?

2015. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
6.-voltam és ex-Malév-os.
2015. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem. Mivel ez nem egy hagyományos munka, hogy itt mi a helyzet. Mert az egy dolog, hogy napi 8 óra munka után hazamész a kutyádhoz, és megint más, ha életvitel szerű munkáról van szó.
2015. okt. 1. 13:28
 9/23 anonim ***** válasza:

Napi 8-12 órát ketrecben lenne, a kézipoggyász tartóban, sötétben. Nem tudna mozogni. Vagy hogy gondolod, egy fordulónál kivinnéd a kifutópálya mellé megpisiltetni?

Nagyon sajnálom azt a kutyát, ha ez gondolati szinten is felmerült benned.


De szerencsére kizárt, hogy így alkalmazzanak. Arról nem is beszélve, hogy a Schengenen kívüli országok nagy részébe nagyon körülményes élő állatot bevinni.

Inkább maradj meg a hostess illetve modellkedésnél.

2015. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Már az ötlet is abszurd. Te a légitársaságnak nem egy csini kiscsaj leszel, akinek van egy cuki kutyusa, ugyan hadd hozza már fel a gépre, kit zavar?, hanem egy alkalmazott. Egy munkás. És baromira nem fogja őket érdekelni, hogy nem tudod hova tenni a kutyádat. Ez egy munkahely.


Képzeld, ha gyereked lesz, azt sem fogják felengedni, hiába érvelsz azzal, hogy cuki és szófogadó és jól elvan. Vagy oldd meg, vagy nem kellesz a melóra.

2015. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!