Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kontaktlencse folyadékot fel...

Kontaktlencse folyadékot fel lehet vinni a repülőre vagy hova tegyem be?

Figyelt kérdés
2015. okt. 15. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha max 100 ml akkor fel, ha nagy flakonos, akkor tedd a feladandó pogyászba!
2015. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a fent leírtak igazak bármilyen folyadékra csakhogy egészségügyileg szükséges dolgokra kivétel van. Egyszerű a helyzet bébitápszer és receptre felírt dolgoknál. A kontaktlencse folyadék az sajnos vitatott. Tehát: ha egyszerűsíteni akarod az életed, alkalmazd az általános folyadék szabályt ahogy az első írta. Ha ez nem megy, akkor meg kell mutatnod minden checkpointnál és elmagyarázni hogy miért van rá szükséged. Sok sikert.
2015. okt. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ps. Logikát ne keress ebben! Van rá példa hogy a lefejt anyatejet elkobozzák ha nincs kisbaba. Vagyis a kisbaba jelenléte mágikusan zárja ki hogy az a folyadék amit anyatejnek mondanak veszélyes legyen. Logikus... vagy mégse. Udvariasság, végtelen türelem és problémák esetén azonnal supervisort kérni, ezek a győzelem kulcsa.
2015. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, simán kidobatják a nagy flakonos folyadékot, tapasztalat.
2015. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-3. vagyok, már bocs de elolvastad amit írtam...? Folyadékot igen, de mi a helyzet a kontaktlencse folyadékkal...?
2015. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mivel a kontaktlencse folyadékról beszélünk, feltételeztem, hogy a gyengébb szövegértéssel megáldott egyedeknek is világos, amit írtam...ígérem, máskor nem bocsátkozom ilyen feltételezésekbe



a kedvedért előző: a kontaktlencse folyadékot NEM viheted fel a fedélzetre, csak akkor, ha a mini 100 ml-es flakonosod van, ugyanis semmi nem indokolja, hogy 360 ml kontaktlencse folyadék legyen nálad, akkor sem, ha 24 órás a repülőút

2015. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fogalmam sincs mit beszélsz. Ez a [link] vonatkozó EU rendelet:


Az utasnál lévő folyadék, aeroszol vagy gél abban az esetben mentesíthető az átvizsgálás alól, ha a folyadékot,

aeroszolt vagy gélt:

a) legfeljebb 100 milliliter űrtartalmú különálló tartályokban vagy azzal egyenértékű kiszerelésben lévő,

egyetlen, legfeljebb egy liter űrtartalmú újrazárható, átlátszó műanyag zacskóban mutatják be oly módon,

hogy a műanyag zacskó tartalma kényelmesen elfér a zacskóban, és a zacskó teljes mértékben le van zárva;

vagy

b) az utazás ideje alatt egészségügyi célból vagy speciális táplálkozási szükségletek kielégítésére kívánják felhasználni,

ideértve a bébiételeket is. Felszólításra az utas köteles bizonyítani a szóban forgó folyadék valódiságát;

vagy


Na, b) pont. Lehet hogy szerinted semmi nem indokolja de ettől még a Net tele van azzal hogy a biztonságisok sem mindig tudják mit is kezdjenek vele. Pl. a TSA blogja [link] azt állítja hogy lehet, a tapasztalat az hogy hol lehet, hol nem lehet, pl. [link] "she even added "It's hard to find contact supplies in 3 oz."

2015. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!