Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehet igényelni delay compensa...

Lehet igényelni delay compensation-t akkor is ha nem kötöttem meg a biztosítást?

Figyelt kérdés
Tegnap repült a gép és 3óra 35percet késett amelyet a Ryanair e-mailben igazolt. Viszont repülőjegy vásárlásakor nem kértem biztosítást. Ilyenkor is van lehetőség a 250eurós kárpótlás díjat igényelni? Ha igen akkor egy 'behajtó' céget bíznék meg mely x százalékot levon de csak ha sikeres az ügyintézés. Köszi a válaszokat

2015. okt. 18. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért mondanál le a neked járó összegről, ha azt te magad is 5 perces munkával kihajthatod a légitársaságból?

3 óra fölött jár a kártérítés. EU 261-es rendelet, emlékeim szerint 2004-es kiadású.


Annyit tegyél, hogy szólítsd fel a Ryanairt írásban (van fax számuk), hogy a számládra szíveskedjenek elküldeni az általad jogosnak vélt összeget.

Fognak válaszolni, vagy utalnak, vagy ellentmondanak.

Ha ellentmondanak, az indok alapján még mindig eldöntheted, te magad adsz be ellenük fizetési meghagyást, vagy megbízol egy ilyen behajtó céget.


Még egy dolog: jól tetted, hogy nem kötöttél ryanair-biztosítást. Semmire sem lenne jó.

2015. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Igen, mindenképpen. Töltsd ki ezt: [link]

(Egy Ryanair ügyfélszolgálatos :) )

2015. okt. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"3óra 35percet késett"


Pontosan mikorra kellett volna odaérnie? És ténylegesen mikor értetek oda?

Sokszor az a gond, hogy az utas a késői indulást számítja de az lényegtelen! A Ryanairnek pedig olyan lazán van írva a menetrendje, hogyha 3 óra 35 perc késéssel INDUL attól még simán lehet, hogy 2 óra 59 perc késéssel ÉRKEZIK. Ekkor viszont 3 órán belül vagyunk, amire egy fillér kártérítést nem kapsz.

2015. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha valóban 3 óra feletti a késés, akkor add be a papirokat és kapsz kártérítést. Én is kaptam már ilyet. Szerintem olyan kevesen élnek a jogaikkal e téren, hogy aki beadja azzal nem szőrőznek, simán kifizetik. Mondjuk nekem wizzair fizetett, de ryanaires kártérítésekről is hallottam ismerősöktől.
2015. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem papirokat kell beadni, hanem a weboldalon levo formanyomtatvanyt kell kitolteni.

A folyamat altalaban 10 munkanap, de persze van amikor hamarabb, vagy kesobb, de a tiz napot javareszt tartani szoktak. A foglalashoz hasznalt bankkartyadra kapod vissza a penzt, vagy utazasi pontokban (Travel Credit) kapod meg, amit CSAK telefonon keresztul tudsz felhasznalni.

(Ryanair ugyfelszolgalatos)

2015. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Ryanair levelében van 3ora 35 perc amiben elismerik a késést. Küldtek egy pdfet mely igazolja a késést area az esetre ha ilyen igénnyel kívánok fordulni 'a biztosítómhoz'. Persze nem csak a biztosító tud segíteni most már tudom. Köszönöm a segítséget élni fogok a kártérítéssel.
2015. okt. 19. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!