Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen áron lehet nagytáskát...

Milyen áron lehet nagytáskát feltenni repülőre, illetve miket lehet belepakolni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt egy pl. 40 literes túratáskára, amit megpakolok konzervkajával, innivalóval, ruhával, hálózsákkal. Azt tudom, hogy az utastérbe bevihető táskára elég komoly szabályok vannak (folyadékfelvitel), érvényesek-e ezek a csomagtérbe elhelyezett dolgoknál is, mondjuk a fenti összeállítás működőképes? Milyen pluszköltségek jönnek ilyenkor mondjuk egy Ryanair, Wizzair jegy esetében, ha azt last minuteként foglalom, mondjuk 5-10 ezer forint körül?

2015. okt. 18. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Repülőjegynél nincs olyan, hogy last minute, pontosabban megveheted az utolsó pillanatban, de kb. akkor lesz a legdrágább.


A feladott poggyászba mehet minden hétköznapi dolog, az ára sok mindentől függ, de kb. 10-20 ezer forint közötti összegre lehet számítani irányonként.

2015. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez pluszban a repjegy áron felül?
2015. okt. 19. 00:31
 3/10 anonim válasza:
0%

A nagypoggyászod maximum 119cm*119cm*81cm lehet. Ebből vehetsz maximum három 20kilósat. Ebbe vihetsz hétköznapi dolgokat. Bármi éles, hegyes, azt jól becsomagolva, de ajánlom, hogy előtte csörgess meg minket vagy ott a chat. Ha túlléped a súlyhatárt 10euro/kg. Ha neked két táskád van,de abba belefér pl 30kg, az megoldható, DE egyetlen táska sem lehet nagyobb 32kilónál.

Bármi egyéb kérdésre ajánlom a LiveChat-ünket.

2015. okt. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy az előbb említett (20 kilós nagy poggyász) felvitele milyen áron van, illetve Ön milyen cég képviseletében ír?
2015. okt. 19. 01:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Függetlenül az előbb íróktól:

Wizzair:

[link] -> "Poggyászdíjak": főszezon: 7-17 ezer forint, szezonon kívül: 5-14 ezer forint. Van poggyászdíj kalkulátor is

[link]

Ami adott járatra is megmondja a poggyász díját.


RyanAirnél is hasonlóak az árak:

[link] Feladott poggyász* –tételenként/egyirányú repülőutanként résznél.

2015. okt. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
(Ezek plusszban a repjegy árán felül értendőek.)
2015. okt. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy kezdj el egy foglalást, és akkor tisztán látni fogod az árakat.

Nem mindegy ugyanis melyik légitársaság, illetve hány kilót vinnél és hová utazol.

A foglalás elkezdése, még nem jelenti azt, hogy ki is kell fizetni a jegyet.


Konzerveket, innivalót szerintem nem érdemes vinni (persze lehet, feladandóban nem tiltott), mert ezeket külföldön is meglehet venni. Nem hiszem, hogy annyival drágább lenne a konzverv, mint Magyarországon, főleg ha ez miatt fizetsz csomagdíjat is..

2015. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

2. valaszolo vagyok, es Ryanair ugyfelszolgalatos.

Arak fuggenek a repules datumatol.

20 kg-os taska ara:

High season: 35€

Low season: 25€


15 kg-os taska ara:

High season: 25€

Low season: 15€.

2015. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azota sokat neztem a társaságok oldalán is. Egy dolog, amit nem találtam vagy félreértettem: a gépre felvihető kistáska maximum mekkora lehet?
2015. okt. 19. 21:27
 10/10 anonim válasza:

kistáska: 35cm*20cm*20cm

kézipoggyász: 55cm*40cm*20cm (max. 10 kg)


amúgy mindent megtalálsz a honlapon :)

2015. okt. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!