Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egy repülőgépnek mennyire...

Egy repülőgépnek mennyire kell megtelnie emberekkel ahhoz, hogy az föl is szálljon (legyen értelme fölszállni vele)?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem az a lényeg, hogy mennyire van tele, hanem hogy mennyi hasznot hoz. A haszon pedig erősen függ a jegyártól, a telítettségtől és az egyéb bevételektől. Függ a járaton utazók szezonalitásától, és függ attól is, mennyire rugalmas a légitársaság szervezete ahhoz, hogy a nem kihasznált járat leállításával költséget spóroljon meg.


Azért egy rendes cég 70-75% fölött tartja a foglalt helyek számát.

A malévra persze a fentiek nem érvényesek, mert az egy közpénzen fönntartott szarkupac volt, ahol a bevétel nem számított.

2015. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a menetrendszerinti jaratokat nem torlik, akkor sem ha csak par ember utazik vele.

En repultem mar EasyJet-el es eskuszom a legikiserokon kivul volt kabe 15 ember. Mindenki kulon sorban ult es elfekudt hosszaban az uleseken. Nagyon furcsa volt. Azt hittem valami gaz van, hogy ilyen kevesen vagyunk, de ugyanugy felszallt a gep.


Szerintem nem torlik a jaratot, mert az felboritana az egesz rendszert. A gep ami megy Abol Bbe, legtobbszor utana elrepul Bbol Cbe es lehet hogy Cbol meg tovabb megy Dbe es azokon a jaratokon mar lehet hogy van egy csomo eladott jegy, de ha az Abol Bbe jarat kimarad az nagyobb veszteseg, mintha szinte uresen repulne el. Amugy tudjak elore hany utas lesz a gepen, ehhez merten tankoljak, szoval azzal tudnak valamennyit sporolni.


Az europai gepek gondolom csak ket pont kozott ingaznak, de pl. az USAban egy gep elindul pl. a keleti partrol, elmegy Losziba, onnan tovabb Arizonaba majd vissza a keleti partra. Egy jarat kiesese(kimaradasa/torlese) veszett galibat okoz.

2015. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Én is amikor Turkuból Helsinkibe repültem, az azt hiszem 72 üléses kis repülőn a pilótával stewardesekkel együtt volt 8-9 fő összesen.
2015. okt. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MrPifta ***** válasza:
100%
Hallottam már olyanról, hogy valaki egyedüli utas volt, tehát akkor sem törlik.
2015. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mivel a repülőjegyek ára nem fix, hanem az aktuális telítettség és az utazásig hátralévő idő alapján alakítják, nem lehet konkrétan megmondani, mennyi utastól éri meg a légitársaságnak. Ökölszabályként kb. azt lehet mondani, hogy prémium légitársaságoknál 60-65%, fapadosnál 80-85% ami felett nyereségesek. A legnagyobb nyereség szinte mindig a last minute jegyeken van, amit legtöbbször üzleti utakra vesznek, és mivel a cég fizeti, nem annyira számít a magasabb ár, mint egy magáncélú utazásnál.
2015. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!