Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Angliaban elek kb 5 honapja,...

Angliaban elek kb 5 honapja, most mennek haza kedden latogatoba 9 napra, de elhagytam a szemelyim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Holnap meg felhivom a busznak a talalt targy osztalyat, meg a rendorsegen is bejelentem. A repulojegy termeszetesen megvan, de nem hasznalhatom szemelyi/utlevel nelkul es egyik sincs. London elegge messze van, es holnap nem igazan erek ra elmenni oda munka miatt... Mit kellene tennem?
2015. dec. 6. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit. Papìrok nèlkül nem utazhatsz.
2015. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A konzulátuson kell csináltatnod egyszeri hazautazáshoz igazolást. Aztán otthon meg intézed az okmányok pótlását.
2015. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, hogy adnak e egyszeri hazautazásit, bízz benne, hogy adnak. Én úgy jártam nyáron, hogy majdnem nem tudtam hazautazni. 2013-ban, mikor hazalátogattunk, még érvényes volt a személyim, de az év novemberében járt le. Én azt hittem, lehet csináltatni a konzulátuson, de nem. Az útlevelem már akkor egy éve le volt járva. A nagy mákom az, hogy jogsim magyar volt, ugyanis azt mondták, hogy ha haza akarok menni, akkor csináltani kell útlevelet, de azt ugye fényképes igazolvánnyal kell, ami igazolja a magyar állampolgárságomat. Ha ez nincs meg, akkor állampolgársági vizsgálatot indítanak. Ez hosszadalmas procedúra és csak ez után lehet útlevelet igényelni. Na most ha van jogsid, csináltathatsz útlevelet, de előbb ugye időpontot kell kérni, aztán még jópár hét, mire kiküldik a kész útlevelet. Nekem meg se említették, hogy van ilyen opció, hogy egyszeri hazautazási, még nem olvastam róla, hogy felnőtteknek is lehet kérni, úgy értem csecsemőknek szokták kérni, hogy ha utazás előtt nem férne bele a pár hónap várakozás az útlevélre és hosszabb időre megy haza a baba meg a családja. Első babánkkal annak idején mi is ilyet kértünk, de az is jó időbe telt, mire megérkezett. Mármint az ideiglenes. Ha nem lesz meg a személyid, akkor ezt most elég valószínű megszívod, mert az ideiglenes sincs kész pikk-pakk.
2015. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!