Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ferihegyi reptéren állandóan...

A Ferihegyi reptéren állandóan fel van kapcsolva a futópálya fény?

Figyelt kérdés

Ami a futópálya két szélén van.

A Debreceni reptéren nincs,csak akkor kapcsolják fel mikor érkezik a gép valahonnan és előtte kb. 10 perccel,meg mielőtt indul a gép. Debreceni reptéren a futópálya két szélén van és a futópálya két végén piros fénysorok míg a futópálya teljes hosszán sárgák a fénysorok. Csak a két vége felé pirosak. Nagyon szép sötétben. De fényes nappal is felkapcsolják ,ha jön vagy megy gép.


Ferihegyen vajon állandóan fel van kapcsolva?


Ott nagyon sűrűn mennek-jönne gépek.

Ott hogy csinálják?

Ott is felvezetőautó viszi be a g3pet meg vezeti ki?



2016. febr. 14. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok szakmabeli, de még utas sem voltam. Mérget ezért ne végy semmire az alábbiakból.

Nappal nem nagyon vannak üres idők. Van, amikor (méretéhez képest) nagyon nagy a forgalom, van, amikor kisebb.

Nem csak nagy utasgépeket fogad, hanem teherszállítók is vannak, illetve kisebb magángépeket is.

A reptér éjszakára sem zár be, a polgári utasforgalom talán 2-3 órát szünetel, de tehergépeket éjjel is látok jönni-menni.

Ezek alapján nem hinném, hogy sok értelme lenne le-fel kapcsolgatni.

A vörös fények a pilótát vizuálisan segítik. A pontos metódust nem ismerem, de gondolom a pálya tengelyétől való eltérést, siklópálya alatti-/feletti állapotot talán.

Régen, amikor még csak a régi épület, s egy kifutó volt, akkor a Follow me! kocsik vezették be, szerintem már régen nincs ilyen.

Viszont a kerítés mellett a biztonsági szolgálat kocsija folyamatosan köröz.

2016. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak éjszaka kapcsolják be, ha éppen szükség van rá. Amúgy is csak tájékozódási jelentősége van. Az igazi irányítás éjjel/nappal rádió hullámokkal, u.n. repülősávos rádiófrekvenciákkal történik.
2016. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Nem megy egész nap... Csak akkor nyomják fel ha rosszak a látási viszonyok és mikir kezd sötétedni. Pesten jobb időszakokban van hogy 2p-enként jön egy gép de van hogy majdnem egy óráig semmi.


Debrecen sz@r példa volt erre... Napi 2-3 járatnál mi a rákért menne egész nap a pályafény?

2016. febr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam eddig reptérlátogatáson (még fogok menni, mert nagyon jó :) akkor direkt felkapcsolták a kedvünkért.
2018. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!