Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit tudtok Izlandról? Milyenek...

Mit tudtok Izlandról? Milyenek ott az emberek? Igaz, hogy állandóan isznak és szexelnek? Főleg az írjon, aki már járt ott!

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Láthatod, hogy senki sem járt ott.


De igazából nem tudom milyen választ vársz. Igen, szoktak szexelni, és igen, szoktak inni. Mint mindenhol máshol is.


Az éghajlat pedig befolyásolja mindkettőt. A rossz idő és a hideg miatt az emberek depresszívek, emiatt sokat isznak. Vagyis innának, de nagyon komoly szabályozás van az országban. A szexnek is ellentmond a deprimáltság.


Szóval összességében, nem, nem igaz hogy állandóan szexelnek és isznak. Mégpedig azért mert a pia megfizethetetlenül drága, a hidegben meg összemegy a pcsük!

2014. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ez azért nem így van!

Izlandon ugyan annyit szexelnek, isznak, mint minden más országban. Az emberek rendkívül barátságosak, segítőkészek, mivel viszonylag kevesen vannak. A házak, kissé amerikás beütésűek - nincsen kerítés, szinte lehetetlenség találni 2 emeletes családi házat -. Bűnözés, lopás nincsen. Mivel Izlandon nem él szegény ember vagy hajléktalan.


Az időjárásról, mindenki azt hiszi, hogy Izlandon sarki-zord körülmények között élnek a lakosok, hát nem! Izlandon kiegyenlített óceáni klíma van. Rövidítve, télen is sokkal melegebb van Izlandon, mint Magyarországon.


Izland a föld utolsó legszebb és legszebb paradicsoma!

2014. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legszebbet kétszer írtam le, elnézést. Legtisztábbat akartam írni!
2014. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a legszembetűnőbb dolog az izlandiakkal kapcsolatban, hogy nem olyan stresszesek mint mi vagyunk és mégis működik náluk minden.

Optimisták, ha valami beüt, gurulnak az ütéssel, nem kezdik el sajnálni magukat.

Belevetik magukat mindefélébe, egyszer olvastam egy 30 körüli izlandi ácsról, aki mellesleg autókat tuningolt, néha mentőt vezetett és mellette volt egy rakat gyereke is.


A természet gyönyörű (csak fa van kevés) és veszélyes, de együtt élnek vele, csak az óvatlan tűristák fagynak meg néha a hegyekben.


Egyszer építettek valami gátat (talán a 70-es években), ami nem tetszett a farmereknek, kis idő múlva nemes egyszerűséggel ismeretlenek felrobbantották és soha nem ítéltek el senkit az ügyben.


Nem túl közeli ismerősök szeretik nagy hangon üdvözölni egymást, ami apróságnak hathat de ha eljössz ide talán neked is fel fog tűnni a sok nagy garral elharsogott "Góðan daginn!" (Jó napot!).


16 évesen már megtanulhatnak vezetni, ami vidéken kell is, mert lehet, hogy a legközelebbi város mondjuk 20 km-re van, onnan, ahol élsz.


A buszon azt láttam, hogy a tinik elfekszenek a széken, felteszik a lábukat, de ugyanakkor tiszta minden.


Az áruházakban vannak óriási "kötős" sarkok, ehhez nem értek de mindenféle gombolyagok meg ilyenek vannak ott, ez nagyon népszerű.


Állítólag sokat olvasnak és tényleg vannak nagy könyvstandok a boltokban és boldog-boldogtalan könyvet ír. Gyanítom, hogy Izlandon a lakosság arányát tekintve magas a már valami publikált emberek száma.


Erős szeszt csak külön boltban lehet kapni (Vínbúðin), amiről én sokáig azt hittem, hogy valami mobil szaküzlet-lánc mert az a három pötty rajtuk ilyesmire emlékeztet és egyébként sem adja semmi jelét annak, hogy ott alkoholt árulnának.

Ami az ivást illeti, igen, szeretik taj részegre inni magukat, náluk nem annyira ismert az "iszok, hogy jól érezzem magam" fogalma, az ivás egyet jelent a lerészegedéssel.

Björk, a leghíresebb énekesük egyszer azt mondta, mikor megkérdezték, hogy mi a kedvenc itala:

"Vodka, by the bottle." ("Vodka, üvegestül.")


Az izlandi lányok szexuális viselkedéséről

egy Roosh V nevű amerikai pali írt egy rövid könyvet "Banging Iceland" címmel, nem tudom mennyire igaz, saját tapasztalatom nincs ezen a téren.


A gyermekvállalás néha elég fiatalon elkezdődik, úgy látszik ez is olyasvalami, ami miatt nem izgatják magukat.

Gyakori Izlandon, hogy a nő már elvált és valaki mással neveli az előző házasságból származó gyerekét.


Egyszer kértem egy parkoló busz sofőrjétől valami utazással kapcsolatos infót és ő az idegeskedés minden jele nélkül elővett valami papírt, kiteregette és megkereste, ami nekem kellett. Másszóval Izlandon még soha nem hallottam méltatlankodni senkit.


A jelenlegi munkahelyemen a főnök jóformán mindig mosolyogva szól hozzám, ha valamit rosszul csinálok, harag nélkül, tapintatosan elmagyarázza, mit csináljak másképp. Az alkalmazott bármiféle paráztatása ismeretlen fogalomnak tűnik. (2 munkahely alapján)


Hogy ne csak tömjénezés legyen, egy lengyel (a legtöbb bevándorló lengyel) hapi azt mesélte, hogy egy halfeldolgozóban diszkriminálták mint külföldit, a túlórákat csak az izlandiaknak fizették ki.


Van egy olyan érzésem, hogy Izlandon nincs az a különcség, művészi próbálkozás, ami ne találna valamilyen támogatásra. Így osztogathattak egyszer Reykjavíkban "izlandi boldogságot" üres befőttes üvegekben a tűristáknak.

Amire Magyarországon, lehet, hogy kiröhögnének vagy kigúnyolnának, itt biztos előbb-utóbb odamegy valaki és azt mondja, hogy "Ez, igen."

Az exhibicionizmus teljesen büntetlenül terjedhet Izlandon, Björk talán nem is nőhetett volna fel máshol.

Mikor egyszer egy tejfarmon dolgoztam és az első tehénre tettem fel a hátsó fejőgépet, a hátsóra meg az elsőt, egy X-et formálva ezzel a vezetékekből, a szintén ott dolgozó izlandi srác csak röhögött rajta de egy idősebb izlandi nő (félig-meddig főnök) azonnal rákontrázott, hogy "Very creative!" (Nagyon ötletes!), ami persze hülyeség de jól mutatja, hogy miben nőnek fel.


Más világ, más gondolatok, hozzáállások terjedtek el.

Itt is van depresszió, irigység stb., de kevesebb a cinizmus és a keserűség és több a bátorság meg az optimizmus.


Forrás: Kb. már 9 hónapja élek Izlandon.

Érdekelhet: Sárközi Ildikó - Bálnapörkölt (egy magyar lány beszámolója az Izlandon töltött idejéről)

2014. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)
2014. máj. 1. 19:02
 6/6 anonim válasza:

Igaz. Az izlandiak bulizáskor általában részegen/drogosan szexelnek, az sem zavarja őket, hogy nem tudják a partner nevét. Ha egy izlandi lány egy hét alatt 24 férfivel fekszik le, senki sem tartja prostituáltnak, hanem "cool". Épp ezért rengeteg a nemi beteg köztük. Ha valakivel régóta tart a szex, és jó, utána gondolkoznak el a párkapcsolaton (vagy akkor sem). Azzal sincs problémájuk, ha 20 évesen 3 gyereke van egy egyedülálló nőnek 3 apától. Ha jól működik az együttélés, meg a gyereknevelés, csak utána gondolkoznak el a házasságon.

Beteg egy nép.

jan. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!