Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A légitársaságnak kell tudnia...

A légitársaságnak kell tudnia a repülés előtt az útlevél számomat vagy elég ha a chech in-nél tudják meg?

Figyelt kérdés
Tripsta.hu-n keresztül vettem a jegyet és az e-mailben írták hogy adjam meg az útlevél számomat és a lejárati dátumot mert akadályba ütközhetek az utasfelvétel során.
2016. márc. 5. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ritkán, de előfordulhat. Pl. az Aeroflot már foglalásnál kéri.

Az, hogy külön e-mailben kérik foglalás után az nekem furcsa. Sokat utazom, de ilyet még soha nem kértek. Néha figyelmesztetnek, hogy az országba kell vízum és anélkül nem engednek fel a gépre, de nem kérnek szemmilyen számot. Igaz én még nem foglaltam a tripsta.hu keresztül. Hová utazol?

2016. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

USA-ba.

Ami még érdekes hogy a Lufthansa oldalán sehogy se találom a foglalásomat. A foglalási számomat nem ismeri.

A foglalási kódom amit a tripsta küldött 1 betűből és 8 számból áll.

2016. márc. 5. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:
A Lufthansa ügyfélszolgálata jó, lehet, hogy érdemes lenne írni nekik egy e-mailt.
2016. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
En is ezen az oldalon foglaltam turkish airlines jegyet nemregiben, tolem ilyet nem kertek. A PNR szamodat megkaptad mar? Ez altalaban egy hat jegyu szamsor pl. RET45H. A legtobb legitarsasagnal ezzel es a vezetekneveddel tudod megnezni a foglalasodat. Az utlevelszama pedig annyira nem erdekes, nev alapjan altalaban elsore fognak azonositani. Es hol kellene most megadnod ezeket az adatokat ha mar vege a foglalasnak?
2016. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Foglalási számot kaptam de az nem úgy néz ki mint az a PNR szám amit te írtál.
2016. márc. 5. 10:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem te nem a jo szammal probalsz belepni. En eddig 3 kulonbozo nemzetisegu legitarsasaggal repultem, es mindenhol pnr kod plusz vezeteknevvel lehetett belepni a foglalasba. Esetleg screenshot hogy miket kaptal? Illetve az e ticketedet megkaptad?
2016. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Es itt latom most a lufthansa oldalan hogy itt is egy 6 jegyu (RET45J pl.) booking codedal/pnr szammal nevezze ki ahogy akarja kell belepni es a vezetekneveddel.
2016. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jo mar latom mit keverunk itt :D. Ahhoz a 8 jegyu foglalasi szamhoz a lufthansanak semmi koze. Az a tripstae hogy te vagy naluk a tripstanal az F5804500 szamu foglalojuk es ennyi. Az e ticketedben ami nekem pl egy masik emaillel jott kell lennie egy hat jegyu pnr szamnak. Az lufthansa sajat kodja amit neked osztott ki erre a foglalasra. Es azzal es a vezetekneveddel be tudsz majd lepni.
2016. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam a foglalási kódomat. Amire én gondoltam azt sokszor leírták e-mailben, nagy betűkkel, viszont amire szükségem volt az meg szinte el van rejtve.
2016. márc. 5. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj akkor jo:) be tudtal akkor vegre lepni rendesen?
2016. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!