Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Feladott bőröndben lehet étel?

Feladott bőröndben lehet étel?

Figyelt kérdés
Ilyenre gondolok, hogy puffasztott rizs, keksz, műzliszelet, mogyoró...

2016. ápr. 5. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, de hogy minek rakna oda ilyesmiket barki is azt nem ertem. Ezek mindenhol megveheto dolgok.
2016. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindegy, hogy hová repülsz. Vannak országok, ahová nem lehet bevinni bizonyos élelmiszereket, pl.


"Az Ausztrál Karantén Szolgálat és Határőrség szigorúan betartatja a vám, növényvédelmi- és állategészségügyi előírásokat, a mezőgazdasági termékek, élelmiszerek bevitelére vonatkozó tilalmat és korlátozásokat. Ennek értelmében szigorúan tilos tej, tejtermékek, tojástermékek, élő állatok, hús és hústermékek, magvak, friss zöldségek, gyümölcsök, valamint élő növények bevitele. A be nem jelentett, ám csomagvizsgálatnál előkerülő élelmiszerek miatt 2-5 ezer dolláros helyszíni bírságra számíthatunk."

2016. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, bocs, az lemaradt, hogy nézz utána az adott célország beutazási feltételeinek.
2016. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az USAba Pl nem viheti be, első,
2016. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Konzuli szolgálat a mérvadó, ott nincs kekszekre és ehhez hasonló dolgokra korlátozás még az usába menet sem, bár nem tudjuk hova utazik a kérdező.
2016. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ausztráliába sok minden bevihető, de el kell vámolni. Ez igaz Új-Zélandra is. De egyszerű ha olyan országba utazol ahol ki kell tölteni belépési kártyát, akkor jelezned kell, hogy van nálad élelmiszer. Bizonyos dolgokat sok helyen nem engednek be, pl. hús, zöldségek, gyümölcsök. Már feldolgozott termékek ritkán okoznak gondot, de azt is elkell vámolni (most főleg Eu-n kívül értem). Teljesen egyetértek az elsővel, felesleges ételt cipelni, sima élelmiszerbolt mindenhol van.
2016. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert éjjel érkeznék, így nem tudok bevásárolni. Meg speciális étrendem van, és nem tudom, mindent megkapok-e az adott országban.
2016. ápr. 5. 23:42
 8/8 anonim ***** válasza:

"az adott országban"

?? :)

2016. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!