Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőtéren a kézipoggyászt...

Tom0919 kérdése:

Repülőtéren a kézipoggyászt is fel kell adni, vagy azt csak viszem magammal?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azert kezipoggyasz a neve mert a kezedben lesz vegig.
2016. ápr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Felviszed magaddal, de vigyazz a nagysagara, mert kepesek extran megfizettetni. A repulon meg nem tarthatod sem kezben, sem olben, sem a foldon hanem fel kell raknod a fejed folotti csomagtartoba.
2016. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ui: vagyis a padlon, mert a foldtol azert messze leszel :-P
2016. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

A kérdés meglepően jó bár Európában ritka a történet: van olyan kicsi gép hogy teljes méretű poggyászt nem lehet felvinni, ezekre általában sétálva szokás felszállni és mielőtt felmész kint van egy guruló állvány, arra pakolod fel a kézibőröndöt, leszállás után ott is kapod vissza. Tehát nem adod fel a pultnál és nem is a szalagnál kapod vissza mégsincs a kezedben.


Ezenkívül létezik olyan szívás, hogy nincs hely már a kabinban a bőröndödnek, ilyenkor is meg kell válnod tőle beszálláskor -- vagy még a kapunál elveszik vagy esetleg már a gépen kell átadnod. Ezeket tipikusan a szalagnál kapod vissza. Ezért nálam mindig van pici összehajtható hátizsák amibe a fontos cuccokat be lehet dobálni ha a nagyméretű cuccot elveszik. És ezért nem járok gurulós kézibőrönddel, a hátizsákot akkor is szokták engedni amikor az ugyanakkora nagy bőröndöt már elveszik.

2016. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolso, repultem mar nehanyszor de most azert kicsit megijesztettel :D. Hogy veszik el a gepen a kezipoggyaszodat? Hogyan kerulne a szalagra? Ki cimkezne ott fel nekem helyben? Nem ertem. A kabinborondoket pedig fel kell hogy engedjek mert max. lemerik es latjak hogy jo, de csak ugy cimke nelkul nem veszik el es pakoljak utolag at (nem is tudom ki rakna be a rakodoterbe utolag a rakodas utan?). Kezit mar csak ugy nem vehetnek el, maximum felarat fognak fizettetni.
2016. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Soha nem láttam, hallottam olyat amit az utolsó előtti írt. Én nem hiszem el, hogy a kézipoggyászokat elveszik mert nincs hely. Repültem már kis gépeken, Még Thaiföldön, Kínában sőt afrikai helyi repülőjáratoknál sem volt ilyen, pedig voltak igencsak szűk, és kisgépek. Olyan volt már, hogy a kézipoggyászt az ülésed alá kellett tenni, dehogy nem viheted fel vagy elveszik soha nem volt.

Talán tudnál mutatni hiteles linket, képet ami igazolja az állításodat?

2016. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos van ilyen. Olvassatok el pl. az Easyjet szabàlyzatàt, ott csak az első 90 kezipoggyàsz felvitelèt garantàljàk.
2016. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jezusom. Pedig azt hittem, mar nem sullyedhet melyebbre ez a fapados biznisz :'D. Tovabbra sem kezdek ezekhez hasonloakkal repulni akkor, megnyugodtam :'D.
2016. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, én Vancouverben élek, teljesen mindennapos hogy a kapunál nem engedik tovább a csomagot és ha nem elég ügyesek akkor bizony simán előfordul hogy a gépen derül csak ki, ilyenkor átadod a bőröndöt a légiutaskísérőnek, a földi személyzet kiviszi a kapuhoz, felcímkézik, feladják, ez van. Nem csak a fapadosnak mondható cégeknél...
2016. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, fel lehet adni de onnantól nem kézi poggyász.


Velem is előfordult hogy felcimkézték a kézipoggyászt és feladandó lett mert nem volt hely a gépen. Air France Bécs - Párizs járat ha jól emlékszem.

2016. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!