Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nagyon félek! Soha nem utazhat...

Nagyon félek! Soha nem utazhatok repülőn? Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a repüléstől. A nyáron több lehetőség is adódott nekem az utazásra, amire annyira vágyom már régóta, de repülőre kéne ülni.

Egyszerűen nem tud elképzelni, hogy felüljek rá.

Nagyon tériszonyom van, régebben és most is rengetegszer álmodom, hogy zuhanok, vagy egy nagyon meredek hídon vagyok, amin egyensúlyozni kell, hogy ne essek le, vagy, hogy felmászok különböző helyekre, ami meginog, majd bazi nagyot zuhanok és zuhanás közben koncentrálok, hogy úgy essek a földre, hogy túl éljem/ne üssem meg magam.

Iszonyú érzés.

Sokszor beleélem magam a helyzetbe, hogy ülök egy repülõn ès közlik, hogy zuhanunk ès arra gondolok, nem akarok ebbe a helyzetbe kerülni, ennèl rosszabb nem törtènhet, mint amikor az ember tudja, hogy perceken belül meghal ès semmit sem tehet, èn imàdok èlni ès a szeretteimet is nagyon fèltem a repülèstõl.

Ràadàsul ismerem magam, valószínü bepànikolnèk, a fràszt hoznàm a többi utasra is, rosszul èreznèm magam, hogy nincs stabil talaj alattam csak a levegõ ès egèsz ùton csak imàdkoznèk, hogy èljem tùl.


2016. jún. 21. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem is tériszonyom van (majdnem pánikrohamig volt már 180as pulzusom is emiatt), de imádok repülni ablak mellett, felszálláskor meg becsukom a szemem
2016. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
nincs tériszony belső térben
2016. jún. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ne nézz ki az ablakon..ülj folyosó ülésre és akkor nem látod,hogy magasan vagy.

Nem értem miért félnek az emberek jobban a repüléstől,mint a kocsiban üléstől?

2016. jún. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha visszaolvasnál mielőtt megkérdezel olyan dolgokat, amiket milliószor megkérdeztek már unatkozó kamaszok előtted, akkor erőt nyerhetnél a nekik adott válaszokból.
2016. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Repülővel utazni biztonságosabb, mint autóval. Évente történik néhány repülőbaleset a világban, ezekkel persze tele vannak a hírek, de gondolj csak bele, hány autóbalesetről hallasz nap mint nap, pedig csak a magyarországiakat mondják be.

Egyébként ha nagyon félsz, egy felest benyomhatsz előtte, de ne többet, mert a részeg utasokat nem szokták szeretni!

2016. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jé, már napok óta nem volt ilyen -félek a repülőn c.- kérdés.


Kérdező! Van egy rossz hírem:

Az emberek túlnyomó többsége, NEM repülőn és NEM légi balesetben hal meg, hanem itt a földön.

2016. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a leírás kicsit erősebb mint az átlagos "jaj életemben először repülni fogok és majrézok" én így a képernyő túlsó oldaláról azt mondanám első blikkre hogy beszélgess egy szimpatikus pszichomókussal aztán meglátod
2016. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"beszélgess egy szimpatikus pszichomókussal aztán meglátod"


- Na beszélgettél? ...és m lett az eredménye?

- Az, hogy most már pszichomókus is fél a repüléstől!

:)

2016. jún. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2016. jún. 23. 04:04
 10/14 Béluska2016 ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomat mondom el.

3 éves koromban, voltam a fővárosi vidámparkban, "valami rakéta formájú" nem tudom miben. filmet vetítettek és billeget, rázkódott, sötét volt benne. A műsor végén, összehányva magamat, szedtek ki a szüleim a szék alól. Persze, soha többet semmi ilyenre (körhinta, hullámvasút) nem ültem be/fel. (Amúgy, sima játszótéri hintázni sem tudok.) Aztán lett barátnőm, együtt voltunk egy vidéki búcsúban. Hogy néz az ki, hogy egy fiú majlézik? Persze vele felültünk valami billegő, forgó, hintázó kütyüre, amit ő élvezett nagyon, én persze ismét hánytam. (Alkoholt nem iszok egyáltalán, tehát félelem oszlató eszközöm sincs.) Nos eljött a pillanat hogy repülni kellet, Kína nagyon messze van. Baleseti félelmem nincs, volt már kisebb autó balesetem és az előttem szólók statisztikái helyesek, repülőn meghalni ritkaság. Persze volt akit ott ért a (természetes) halál, de volt aki gyereket szült. Hídon nem félek, tetőn is dolgoztam, már nem egyszer. Szóval nekem a szédülés, fejfájás, hányás a probléma, buszon, vagy nagyobb autó hátsó ülésén is. Tudom léteznek gyógyszerek utazásra, de sosem próbáltam még semmilyet. Szóval felültem a gépre, bámészkodtam ki az ablakon... Elindultunk, lassan gurultunk, majd egy hirtelen gyorsítás emelkedés... Még (csodával határos módon) élveztem is. De nem volt billegés, forgás, hintázás, csak a gyors, meredek emelkedés! Ez kb.10 perc. Utánna majdnem viszintes helyzetben, rezzenéstelen stabilsággal, mint a szobában a fotel, suhantunk. Nincs teljes sötétség, lehet válogatni, zene és filmek között. Eszembe sem jutott félni, de hányni sem, semmilyen rosszullétet nem éreztem! Aztán belekeveredtünk valami viharba, be kellett kapcsolni az öveket és billegni, rázkódni kezdett a gép. Persze ez nem körhinta szerű volt, hanem inkább mint, autóval egy erdei földúton érzés. Aztán néhány perc és ez is elmúlt. Minden stabilan folytatódott. Persze... de le is kell szállni! Mikor közel voltunk, az ereszkedés az rosszabb, mint az emelkedés. Nem mondom, hogy féltem, de bizony meglepődtem, hagy ezt ilyen gyorsan és meredeken kell csinálni? Aztán mentünk egy tiszteletkört a város felett, csodálatos látvány! Utána sokkal lassabban szinten vízszintesen ereszkedtünk, kinyíltak a futóművek (ezt azért jólesik hallani) és egy erős puffanással leértek a hátsó, majd első kerekek. Kb. olyan, mint amikor seg@re esel télen, a jégen. Utána egy erőteljes lassulás még, ami azért kellemetlen, majd lassan begurultunk és megálltunk. Nem a váróteremben, mint az Airplane paródiában. Szóval élveztem. Azóta már sokat repültem, sok reptéren volt. Csak hogy a következő kérdésedet megelőzzem: Nem, nem lehet eltévedni a reptéren, még nulla angoltudással sem. Hihetetlenül logikus és egyszerű minden, felirat, és mész a tömeg után. (Alapestben jó felé mennek.) Némely autópálya csomópont sokkal bonyolultabb. Sok sikert!

2016. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!