Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha külön-külön veszem meg a...

Ha külön-külön veszem meg a repjegyeket átszállással,1óra30perc elég lesz az átszálláshoz ha online checkolok be?

Figyelt kérdés
nem lesz feladott poggyász.
2016. aug. 3. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem elég. 90 perc akkor elèg ha egy a jegyed.
2016. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Miert ne lenne eleg? Megveszed, mar boarding passal mesz a repterre es minden ugyanolyan mintha egyben vetted volna.
2016. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A második válaszadó írta jól. Bőven elég az idő az átszállásra.
2016. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi a jelentősége annak, hogy külön-külön veszed meg a jegyet? :S Nem igazán értem, hogy ez hogyan befolyásolja az idődet.

Mindenképpen másfél órád lesz. A boarding pass-jaid meg már meg lesznek addigra.

Másfél óra egyébként elég szokott lenni. Csak ha valami késés van, akkor lesz necces.

2016. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Előző válaszoló, az a különbség, hogy ha egyben veszed meg a jegyget, és az első repülő késik és lekésed a csatlakozást,, akkor ingyen át fognak foglalni téged egy másik járatra. Ha külön veszed meg, akkor viszont nem.


Ha nem késik az első repülőd, akkor bőven elég a másfél óra, ha késik, akkor viszont szívás.


Legutóbb amikor repültem, akkor kb egy órát késett nekem. Viszont olyan is volt egyszer, hogy csak 45 percem volt az átszállásra, és akkor elértem a csatlakozást. (bár elég stresszes volt :D )

2016. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy elég lesz, de rizikós szerintem is.

Aki azt gondolja, hogy a külön megvett jegy és az egyben megvett jegy között nincs különbség átszállás szempontjából, az nagyon nincs képben.

2016. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Akkor még ezt átgondolom.

Csak így jóval olcsóbban tudok elutazni egy bizonyos helyre..

2016. aug. 3. 10:27
 8/12 anonim ***** válasza:

5-6: Oké, de a kérdező egy szóval sem írta, hogy pl. a pénz miatt érdekli a dolog.

A 90 perc meg mindenképpen 90 perc, akkor is, ha külön veszi, akkor is, ha egyben. A következmények mások, ha esetleg lekési. De a kérdés úgy szól, hogy elég lesz-e x idő, ha külön veszi. Az hogy elég e az idő, nem azon múlik, hogy külön veszi-e.

Egyébként nem mindig foglalják át ingyen, akkor sem, ha egyben veszed meg, azért bizonyos feltételeknek teljesülniük kell.

2016. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az hogy elég e az idő, nem azon múlik, hogy külön veszi-e. "


Nagyon is, hogy múlhat rajta! Ha például olyan a reptér, hogy mindenképpen be kell lépni az országba, ami azzal jár, hogy esetleg át kell menni az útlevél ellenőrzésen, az érkezési oldalról az indulási oldalra, majd a biztonsági ellenőrzésen, majd újbóli útlevél ellenőrzésen. Erre simán elmehet egy óra. A 90 perc valóban 90 perc, csak egyáltalán nem mindegy, hogy mit kell megcsinálni 90 perc alatt.

2016. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, melyik reptérről beszélünk. Ha muszáj elhagynod a tranzitot és újra végigmenni a biztonsági ellenőrzésen illetve adott esetben a vám- és útlevélvizsgálaton, akkor 90 perc szinte biztosan nem elég.
2016. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!