Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mikor érdemes repülőjegyet...

Mikor érdemes repülőjegyet foglalni a USA-be (LAX)? Illetve mely városból?

Figyelt kérdés

Öcsémmel mennénk ki ott élő rokonainkhoz 3 hétre, csak nyáron tudunk, mert egyetemre járunk. Jelenleg csak 2017 júliusában induló járatokig lehet ellátni a jegyárusító oldalakon, és egy főre oda-vissza 280.000 forint - Turkish Airline olcsóbb, de azzal nem megyünk.


Nem szoktam repülni, és a praktikákat sem ismerem, így tapasztaltabbaktól szeretném kérdezni, hogy mikorra érdemes jegyet foglalni - esetleg augusztusban olcsóbb lesz-e az ottani iskolakezdés miatt - és mikor - gondolom minél előbb, annál olcsóbb -, valamint azt, hogy a környező országok reptereiről indulva megéri-e.


Köszönöm.



2016. szept. 2. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Turkish airlinesszal mi a problema? A vilag egyik legjobb legitarsasaga, ilyen hosszu utakra az egyik legkenyelmesebb, legjobb aru utakat biztositja. Tapasztalat.
2016. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Turkish-sel kapcsolatos előítéleteiddel az én lelkivilágomba is rendkívül mélyen gázoltál bele.

Mivel rengeteg sok-sok időd van, olvasgasd a fly4free ajánlatait, aztán ha lesz egy olcsó LA, vedd meg.

Keresgélj bécsi, vagy olasz indulással is. (Malpensa vagy Róma tökéletes).

Használd a kayak-ot, vagy a momondo-t.


(Ui. Amikor én egyetemista voltam, nem igazán tartott vissza egyetlen óraadó sem. Hogy enniyt változzon a világ...)

2016. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyaron altalaban dragabbak a jegyek mint osszel/telen.

2xi atszallassal olcsobbak, mintha csak egyszer szallnal at.

Lehet hogy Becsbe kivisznek rokonok kocsival, beszallsz a benzinbe, es olcsobb Becsbol indulni, mint Pestrol.

Hetkozbeni (kedd/szerda) indulas altalaban olcsobb mint hetvegi (szomb/vas) indulas.


A jegyeknek van egy minimalis ara. Hiaba veszed meg oket 10 honappal elobb, x osszeg ala sose fog menni. Minel kesobb veszed meg a jegyeket (pl. indulas elott 2 het, 5 nap) annal dragabb, de ha indulas elott 6 honappal veszed meg nem biztos hogy olcsobb lesz a jegy mintha indulas elott 2 honappal venned.


En eleg surun veszek Bud-Lax vagy Lax-Bud jegyeket es mindig 2-3 honapra elore veszem meg es ezeket az oldalakat hasznalom: expedia, cheapoair, onetravel


Ahol olcsobb onnan veszem a jegyet. Ezen oldalak a fizetesi resznel felajanljak, hogy kossek a jegyre biztositast, ami egy 700 dollaros jegynel kb. 50-60 dollar. Ez a biztositas arra jo, ha vmiert nem tududnk utazni es torolni kell a jegyet, akkor visszakapjuk a jegy arat. Mivel honapokra elore veszem a jegyet ki tudja mi lesz meg addig, ezert nekem ez megeri.


Mikor idos szuleim utaznak, a gyer angol tudasuk miatt nekik mindig 1xi atszallast valasztok es olyat, ahol nem kell a csatlakozasnal fel napot varniuk. Ha megy az angol es fiatalok vagytok akkor konnyebben kibirjatok a neha 8-12 oras csatlakozasi varakozast. Ezek a jegyek olcsobbak mint azok, amiknel csak 1 masfel ora van a csatlakozas kozott.


Ne legyen bajod a Turkish-el. A legi kozlekedes nem porteka amit a piacon veszel es egyik orszage jobb minosegu mint a masik. Mindegyik a legkomolyabb biztonsagi eloirasoknak felel meg. Az utad ugyse attol lesz kellemes, hogy milyen legitarsasaggal utazol, hanem hogy ki ul elotted/mogotted/melletted, milyenek a legikiserok, stb.


Utaztam mar Swiss Air-rel, a gyerek mogottem rugdosta a szekem es vegig sirt, de ez nem tart vissza attol, hogy ujra Swiss-el utazzak. Utaztam Deltaval, ahol a legikiserok idosek voltak es mogorvak de a gep ugyanugy elvitt Abol Bbe, ugyhogy nem kell attol felned, hogy lezuhantok, mert a torokok ba$znak a biztonsagra...

2016. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosnak bizonyultak. Kissé félreérthetően fogalmaztam, valójában nem a Turkish Airlines-al van problémám, hanem hogy Isztambulon keresztül vinnének ezen légitársaság gépei LAX-be, és tekintve a sajnálatos körülményeket, nem szívesen lennék azon a repülőtéren és szállnék fel onnan.
2016. szept. 2. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennél biztosan lesznek még olcsóbb jegyek, mindenképp várj! 180-200e ft-ért Budapestről tudsz már foglalni ha akciózik valamelyik légitársaság! :)
2016. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki 150 000-nél többért veszi a retúrt, az biza balek. Tessék nézni a secretflyingot, LA minden második héten van Bécsből, Milánóból, Brüsszelből 300-450 EUR között.
2016. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!