Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan érdemes repjegyet...

Hogyan érdemes repjegyet foglalni a Wizzairnél?

Figyelt kérdés

Mivel nem utaztam még ilyen formában, ezért lenne néhány kérdésem. Érdemes e a PLUS viteldíjat választani a BASIC ellenében? Összességében megéri e a bővített tartalmú viteldíjat választani? A WIZZ Discount Club tagságival előnyösebb vásárolni? Az utasfelvételért fizetni kell a BASIC-nél? Általában a poggyászok díjazásával drágábban lehet kijönni az olcsóbb BASIC alap viteldíjánál? Érdemes az áraktól függően külön foglalni az oda-vissza járatokra?

Hogyan történik az internetes utasfelvétel? Indulás előtt mennyi idővel kell regisztrálni? Ha nincs lehetőség erre akkor a reptéren sorban állva fizetős? Milyen hasznos tanácsaitok lenne még?



2016. okt. 12. 19:24
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem a Basic mindig elég volt. Discount Club 2 utasnál és egy csomagnál már egy útnál megéri. Utasfelvétel mindig kell, de interneten (mobillal is) is ingyenesen fél perc alatt elintézhető. Az oda és visszajáratra mindig külön kell foglalni és az árak gyakran változnak.
2016. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó lényegében mindent elmondott.

Innentől érdemes lenne több oszlopot fölvenned, az egyikbe felírod, mennyibe kerülne az alap tarifás út, mennyibe ha kiváltod a diszkont tagságot, mennyibe ha csomaggal mész.

Ha számít a pénz, kezdjél el sakkozni, találd ki, mi az ami valóban fontos neked. Ami pedig nem, azért ne fizess. (pl fölösleges csomag, lábtér, stb)

2016. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes e a PLUS viteldíjat választani a BASIC ellenében?


Szerintem nem. Gyakorlatilag csak akkor éri meg, ha az összes (egyébként felesleges) szolgáltatást igénybe vennéd. A legegyszerűbb ha végigmész a foglaláson a basic-kel és a plus-szal is, és amelyik az olcsóbbra jön ki, azt veszed meg végül.


Összességében megéri e a bővített tartalmú viteldíjat választani?


Ez ugyanaz a kérdés, mint az előző.


A WIZZ Discount Club tagságival előnyösebb vásárolni?


Ha egy éven belül több jegyet veszel, akkor igen. Ha csak egyet, akkor biztosan nem.


Az utasfelvételért fizetni kell a BASIC-nél?


Reptériért igen, online ingyenes.


Általában a poggyászok díjazásával drágábban lehet kijönni az olcsóbb BASIC alap viteldíjánál?


Nem feltétlen. Ismét azt tudom mondani, próbáld ki mindkét variációt.


Érdemes az áraktól függően külön foglalni az oda-vissza járatokra?


Az, hogy egy foglalást csinálsz oda-vissza, vagy külön oda és külön vissza teljesen mindegy, az árat nem befolyásolja. Esetleg azzal lehet próbálkozni, hogy először megveszed az egyik irányt, amikor az olcsó és a másikat pedig, akkor amikor az megy lejjebb, de ebben van rizikó mert lehet éppen drágább lesz és nem olcsóbb.


Hogyan történik az internetes utasfelvétel?


A Wizzair weboldalán vagy mobil alkalmazáson keresztül.


Indulás előtt mennyi idővel kell regisztrálni?


30 nappal korábban már lehet, de az utolsó pár órában már nem.


Ha nincs lehetőség erre akkor a reptéren sorban állva fizetős?


A basic-nél fizetős, a plusz-nál nem, de nem tudok elképzelni olyan életszerű szituációt, hogy valaki egy hónapon keresztül ne tudjon becsekkolni online.


Milyen hasznos tanácsaitok lenne még?


Tartsd be a poggyász méret és súly limiteket, illetve a folyadék szabályokat!

2016. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem hülyeség a Plus.

Az alábbiakat tartalmazza, tételesen:

Repülőjegy >> (hűha..)


Ülőhelyválasztás (ez is megoldható minimális felárért, amúgy meg szerintem tök mindegy hol ül az ember egy két órás úton...)


WIZZ Flex >> ha tudsz biztosan előre tervezni, felesleges


Ingyenes repülőtéri és internetes utasfelvétel (az internetes amúgy is ingyenes, felesleges ezzel szarakodni a reptéren)


Elsőbbségi beszállás (ez 1.200Ft., ennyit megér akár csomag nélkül is)


+1 Kisméretű személyes csomag a fedélzeten >> (ez jár az elsőbbségi mellé)


1 Nagyméretű kézipoggyász

1 Nehéz feladott poggyász >> (ritka, hogy a kettő együtt kell, általában elég az egyik vagy a másik. De ha mindkettőt hozzáadod a Basic foglaláshoz, akkor is olcsóbban jössz ki)


Expressz foglalás >> minek?


"Hogyan történik az internetes utasfelvétel? "


Semmi extra, 30 nappal az utazás előtt ha belépsz a személyes felületre, akkor a foglalásnál megjelenik az "utasfelvétel" menüpont. Rákattintasz, ekkor a foglaláskor megadott adatok alapján elkészül a beszállókártyád, amit vagy kinyomtatsz, vagy telefonra kérsz.


"Ha nincs lehetőség erre akkor a reptéren sorban állva fizetős?"


Igen, 3000Ft, de van lehetőség, 30 nappal az utazás előtt, de legkésőbb 3 órával az indulás előtt el kell végezni. Ez tényleg csak egy kattintás, még a nevedet sem kell újra beírni.

2016. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! : )

A oda-visszaút beszállókártyáit is 30 napon belül még itthon kitudom nyomtatni, vagy lehetőség híján telefonra kérhetem?

2016. okt. 13. 19:31
 6/10 A kérdező kommentje:

Pontosabban:


A oda-visszaút beszállókártyáit is 30 napon belül még itthon kitudom nyomtatni, vagy már külföldön lehetőség híján telefonra kérhetem?

2016. okt. 13. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
A fapad lényege, hogy tényleg csak azt fizesd, amire szükséged van. Szerintem a poggyászos dolgokat leszámítva az összes baromság, 20-50%-kal növelni a jegy árát nagyobb lábtér meg 5 perccel gyorsabb beszállás miatt számomra nonszensz. Főleg, hogy a legtöbb út max 3 óra, ennyit állva is kibínék egy gépen.
2016. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Itthon ki tudod nyomtatni visszaútra is ha 30 napon belül vagy.
2016. okt. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! : )
2016. okt. 14. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:
2016. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!