Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Segítene valaki? nagyon...

Segítene valaki? nagyon kellene most

Figyelt kérdés
A szüleimnek szeretnék egy ajándék utazást szevezni januárra,ez lenne a karácsonyi ajándékom nekik. Az a helyzet hogy még sosem repültem,sosem kellett repjegyet vennem,vagy utazást intéznem,és fogalmam sincs aról hogy a repülőjegyen kívül milyen költségekre számíthatok,és hogy egy adott oldalon a "repjegy ár"-on felül miket kellene még hozzáadnom. Kicsit megijedtem met láttam ilyet hogy plusz reptéri illeték,meg majd a transzfer a reptér és a hely között ahol megszállnak. Ezekre gondolok,hogy segítene valaki ezeket összefoglalni,hogy miket kell összeadnom,hogy kijöjjön egy végső szám? A másik pedig hogy találtam egy oldalt (pelikan.hu) ahol azt írják decemberben valami 60ezer egy repülőjegy párizsba,de január végén már csak 4100. Létezik ez? Mert oké,hogy jelentősen csökken a forgalom akkor de létezik hogy ekkora a különbség? Könyörgöm,ne nézzetek butának,itt vagyok ezzel a nagy feladattal egyedül 18 évesen tapasztalatlan tinilányként:D minden segítséget szívesen veszek. köszönöm

2016. okt. 30. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a repjegy ar, amit ott megjelenik. Az arak folyton valtoznak, drasztikusan is akar. Tarsasagtol fugg. Hasznald a skyscanner.hu-t, momondo.comot - en havonta repulok, altalaban ezekrol szoktam vasarolni.

Az ilyen repteri illetek meg tarsai azoknak a balekoknak van, akik utazasi irodaktol vesznek jegyeket. Tehat szimplan menj fol az egyik ajanlott oldalra, usd be a datumot es amivant uticelt, majd valaszd ki a tetszoleges jegyet. Nem bonyolult. Szallashoz a booking.comon mindent megtalalsz.

2016. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*a kivant uticelt. Nem tudom mit irkaltam :'D.
2016. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! és ez a drasztikus változás akor jelentheti hogy ha jól fogom ki a jegyet,akár egy huszasból megjárják párizst? (csak a repülőjegyet tekintve)
2016. okt. 30. 12:36
 4/9 A kérdező kommentje:
jaj és azt elfelejtettem megkérdeznihogy ülőhelyet mindenképp foglaljak pluszban? nem szeretném hgy az legyen,hgy nem egymás mellé kerülnek
2016. okt. 30. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha van ilyen opció, akkor célszerű.
2016. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"akár egy huszasból megjárják párizst?"


Nem!

Az olcsó repjegy, az -többnyire- olcsó reptérre visz, azaz számolni kell hozzá transzfert is. Ez persze lehet busz, taxi stb...

Arra számítsál, hogy Párizs nem egy olcsó hely. Ráadásul januárban -már a hideg elől is- be fognak menni ide-oda, és az többnyire pénzbe kerül majd.

Amennyiben -hozzád hasonlóan- ők sem gyakorlott utazók, akkor a karácsonyi ajándék mellé erősen a zsebükbe kell nyúlniuk, hogy kipótolják.


Most fogják a fejemet venni a többiek, de a jelen helyzetben ÉN elkerülném egy ideig Párizst!

2016. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Párizs külsőre 8 euróért vannak repülőjegyek. Tehát ha pelikán.hu és egyéb sz.rságokon keresel, tapasztalod, mennyire hülyének néznek.

Az én tanácsom az, hogy az azair.eu-n keresgélj, és a légitársaság oldalán foglalj.

Ne vegyél semmi extrát, egy városlátogatáshoz elég egy kis hátizsák. Ha olyan oldalra bukkansz, ahol elkezdenek illetéket rápakolni, sürgősen lépj tovább, azt a hülyemagyaroknak találták ki.

Szóval semmi extra, sem ülőhely, sem elsőbbségi beszállás, és az út megáll irányonként 20 euró alatt.

Arra vigyázz, hogy a bejutás helyenként tényleg trága, keress rá az adott reptérről milyen buszos/vonatos/metrós bejutás van, és mennyiért.

Megsúgom, manapság minden reptérről be lehet menni közösségi közlekedéssel. De nézz utána, mert vannak tényleg világ végén levő drága repterek.

Ha megbízható fórumokat, blogokat találsz, egy óra alatt repülőjegyfoglaló isten lehetsz.

2016. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ne vegyél semmi extrát, egy városlátogatáshoz elég egy kis hátizsák"


Utolsó! Legalább olvasd el a kérdést!

A kérdező, a SZÜLEINEK akar meglepit.

Az viszont már egy másik generáció, akiknek a koruknál fogva -vélhetően- már igényeik is vannak.

"Kis hátizsák" helyett visznek majd pl. két nagy bőröndöt, és máris egy vagyonban lesz az ajándékút.

A többi költségről nem is beszélve...

2016. okt. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire járatlan vagy az utazásszervezésben, szerintem kérj inkább árajánlatot egy-két utazási irodától. Valamivel drágább, mintha magad szervezed, viszont kapsz egy csomagárat, amiben biztosan minden benne van.


Párizzsal amúgy az a baj, hogy az olcsó, fapados járatok (ahol valóban 4000Ft körül van egy út) a várostól viszonylag messze eső Beauvais reptérre mennek, ami kb. 100 km a várostól, tehát az oda és visszajutást meg kell oldani. Ez kb. 2 órás vonatút, amire ilyenkor illik megvenni előre a jegyet a biztonság kedvéért, vagy utánajárni, hogy mennyivel jobb/olcsóbb a transzfer a reptérről.


Szóval szerintem jobban jársz egy utazási irodával.

2016. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!