Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair-nél a nagyméretű...

Wizzair-nél a nagyméretű kézipoggyász méretébe beleszámít a gurulós bőrönd (trolley) kereke és fogantyúja is? Hogyan mérik, van valami ellenőrző sablonjuk, amibe az egésznek el kell férnie?

Figyelt kérdés
A honlapjukon 56*45*25 cm-t adnak meg. A trolley-m a kerekével és fogantyújával együtt 59*42*22 cm, a többi mérete tehát simán befér. Akkor csak feladott poggyászként veszik fel? Átírathatom a helyszínen is? Mennyibe fog kerülni, érdemesebb lenne egy másik bőröndöt venni?

2016. nov. 8. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ketrecbe teszik bele, ha mérik. A fogantyú és a kerék nem számít bele a méretbe.
2016. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első válaszoló is írta, annyi kiegészítéssel, hogy a fizetős kézipoggyászt egyébként sem szokták méricskélni, inkább csak az ingyeneset.
2016. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz csak a hivatalos forrást hadd tegyem hozzá [link]
2016. nov. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mérés egy felül nyitott ketreccel működik. Felfelé kilógást nem szokták nézni, nem is nagyon van olyan bőrönd, amelyik széltében jó, de felül aránytalanul kilóg.

Ezt a beszállókapunál általában odahúzzák, de nem szoktak belepróbáltatni minden bőröndöt, csak ami már ránézésre is nagyobb.

2016. nov. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem az jött le ezekből, hogy hol így szokták, hol úgy szokták, attól függ. éppen ki a szolgálatban lévő ügyintéző, és milyen hangulatban van. Ezen az alapon nem érdemes kockáztatni, ezért a problémát úgy oldottam meg, hogy kértem kölcsön egy olyan gurulós bőröndöt, amelynek mindegyik mérete éppen 1 cm-el kisebb a megengedettnél. Ebbe belement minden szükséges. Jó szorosan, úgyhogy kinti vásárlás nem lesz.

Kösz még egyszer.

2016. nov. 10. 03:35
 6/7 anonim válasza:
reptéren melóztam, ferihegyen a wizzairnél mindegyik -ránézésre nem eldönthető méretű- poggyászt bepróbáltatják a méretezőbe a kapunál, sőt a legtöbbjüknél mérőszalag is van és csak egy gumicsík is kilóg, fizess. nagyon gáz.
2016. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 parasite válasza:

[link]


Hozzászólásomkor hatályos szabályzat 14.1.3-as pont.


A KÉZIPOGGYÁSZ MÉRETE NEM LEHET NAGYOBB MINT

55X40X23 CM (A KEREKETET ÉS FOGANTYÚKAT NEM SZÁMOLVA (DE

MAXIMUM 5 CM KERÉK ESETÉN) ÉS ÖSSZTÖMEGE NEM HALADHATJA

MEG A 10 KG-OT.

2017. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!