Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az nem baj hogy a repülőjegy...

Az nem baj hogy a repülőjegy foglalásnál ékezettel adtam meg a keresztnevem?

Figyelt kérdés
Nem irták ki hogy ékezet nélkül és a példa mezőben a János keresztnév volt azért adtam meg ékezettel. Ryanairről van szó
2016. nov. 19. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem, miért lenne probléma, hogy helyesen, a magyar helyesírásnak megfelelően adtad meg a neved.

Ha János vagy, akkor Jánosnak hívnak, nem Janosnak.

Magyar vagy nem?

Akkor meg tessék magyarul írni.

Egyáltalán nem egyedi az ékezet, egy csomó másik nyelvben is van, szóval mindenhol ismerik az ékezet fogalmát, és felismeri a karaktert a rendszer.

Maximum az ő és ű betűkkel szokott probléma lenni, de egy légitársaság azért gondolom olyan rendszert használ, aminek ez sem jelentene problémát.

2016. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer nem ismer fel ékezeteket, de helyettesíti a nem "ismert" karaktereket. A legtöbb ember ékezettel írja be a nevét, nincs belőle semmi probléma.

Egy repteres.

2016. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
69%
Gratulálok 1-es válaszoló, látom már az Utazás kategóriát is megszállták a turbóturulok!
2016. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!