Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőgép utasterébe miért...

Ragtapasz1 kérdése:

A repülőgép utasterébe miért csak max 100 ml folyadékot lehet felvinni, illetve van-e bármi mód arra, hogy az ember felvihessen többet?

Figyelt kérdés

4 db kérdés.


A kérdések alapvetően ott merültek fel, hogy egyik ismerősöm mézet, illetve pálinkát szeretne felvinni az utastérben.


Természetesen utánaolvastunk, kiderült, hogy max 100 ml-t lehet. Itt jön az első kérdés. Mi alapján szabták ezt meg, hogy csak annyit? Miért pont csak annyit? Miért nem 80-at? Miért nem 103-at? Miért pont 100-at? Valakinek valami ötlete?


A másik, hogy ha 100 ml-nél több, akkor miért kell külön műanyag zacskóban szállítani? Az úgy mitől lesz sokkal jobb a légitársaságnak vagy az utasoknak, ha be van csomagolva? Hogy ne folyjon ki és ne kelljen takarítani? Vagy félnek, hogy valamelyik utas pont arra allergiás és rohamot kap? Nem nagyon tudok másra gondolni...


A harmadik, ha már becsomagoltam műanyagba, van egy szabály (vagy törvény, nem tudom), hogy csak max 1 litert lehet műanyag zacskóban szállítani. Itt is ugyanaz a kérdés, mint a legelsőnél, miért pont annyit?


És végül a negyedik, hogy el lehet-e bármilyen módon intézni, hogy 1 liternél többet lehessen felvinni? Akár bevizsgálással, hogy valóban méz meg pálinka van az üvegben, nem pedig kígyóméreg meg sósav.


Előre is köszönöm!



2016. dec. 16. 23:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8-as: Ez fantasztikus ötlet, erre nem is gondoltunk! Ehhez minimum Nobel-díj várományos kutatóorvosnak kell lenni, hogy eszébe jusson valakinek!


Mégis mit gondolsz, nekünk nem jutott eszünkbe, gyökér? A kérdés arra irányult, hogy ezen kívül van-e más mód.


Mindenki másnak, köszönöm/köszönjük szépen! :)

2016. dec. 17. 19:09
 12/13 anonim ***** válasza:
88%
Azt te sem tudod, miert kell rogton legyokerezni a masikat... ez jon osztonbol? Eleg szomoru. Bar, ez a te szegenysegi bizonyitvanyod a kerdeseddel egyutt.
2016. dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"A másik, hogy ha 100 ml-nél több, akkor miért kell külön műanyag zacskóban szállítani?"


Nem akkor kell zacskózni, ha 100 ml-nél több, hisz nem lehet több annyinál. Minden folyadéknak minősülő dolgot (pl dezodor, stb) zacskóba kell tenni. Bár én nem mindig szoktam, nem igazán foglalkoznak vele.

2016. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!