Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első repülés, mire számítsak?

Első repülés, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Először fogok repülővel utazni, mire számítsak (lehet-e majd járkálni ha rosszul vagyok, mobiltelefont ki kell kapcsolni vagy elég a repülő üzemmód stb)? Hányós típus vagyok utazásoknál, gondolom ez itt is meg fog történni.
2017. jan. 12. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fül dugulás felszálláskor. Erre jó cukorkát szopogatni.

Légörvény esetén ráz a gép és lehetnek "lépcsős" szakaszok is, amikor huppan a gép. Ezért teljesen normális dolgok. Be is szokták mondani, hogy légörvények vannak.

Csekkoláskor kb a szabályzatot tartatják be.

Leszállás után nézd meg a feladott poggyászt, ha sérülést látsz rajta (mert néha felvágják, mindig dobálják), rögtön jelentsed, ezt téríteni kell a reptérnek.


Ha a gépen gondod van szólj a stuinak.

2017. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%
Ha szerencséd van és jó idő lesz akkor nem lesz semmi gáz. Csak leülsz, alszol, olvasol, filmet nézel szóval elfoglalod magad. Felszálláskor ki kell kapcsolni az elektromos kütyüket, mert bezavarhatnak. A felszállás és leszállás izgalmas lesz, jól fel fog gyorsulni a gép amúgy meg sima lesz az út ha nem lesz légörvény. Járkálni nem igazán lehet, max wc-re stb. de ha rosszúl vagy csak szólsz stewardessnek.
2017. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 12. 16:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kikapcsolni ,elég repülő üzemmódba tenni.
2017. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még eszembe jutott néhány dolog - nem tudom, hogy segít-e, de remélem tudsz belőle szemezgetni.


Hányózacskó minden ülésnél van. Ha tudod, hogy hányós vagy, készítsed elő. Akár meg is mondhatod a stuinak, hogy ezzel számoljon és segítsen. (jobb a folyosó felőli oldalon ülni ilyenkor).


Esetleg ne egyél túl sokat a felszállás előtt, hogy ne legyen olyan könnyen hányingered :S


Légzéstechnikák segíthetnek: 4 ciklusos 4-7-8, azaz relaxációs légzéstechnika: 4 ütemen át orron beszív, 7 ütemet benntart, 8 ütemen át lassan kifúj. (De tök mindegy milyen számokkal, csak röviden orron beszívni, benntartani és lassan szájon kifújni. Ez nyugtató hatású.)


Ez nem egyszerű, de gondolj arra is, hogy mindenképpen utazni fogsz. Akár rosszul leszel, akár nem, a gép nem fog máshogy viselkedni. - Hülyén hangzik. Tudom. De nem talán segít, ha nem izgulsz annyira, hiszen nincs beleszólásod a gép viselkedésébe.


A szárny mellett nagyon hangos a gép. Előtte jobb, vagy leghátul is csendesebb.


Első utasoknak furcsa, hogy a szárny nagyon hajlik - tudni kell, hogy pont ez a rugalmasság védi meg a gépet. Ha merev lenne a szárny, akkor törne, a rugalmas szárny jobban ellenáll a gyűrődésnek.

2017. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak (van ilyen ismerősöm is) , akik buszon rosszul vannak, de repülőn semmi bajuk. Remélhetőleg te is így leszel. Ha mégsem, ott a hányós zacskó, de inkább próbálj arra koncentrálni, hogy élvezd az utazást. Repülni csodálatos, ha nem éjjel utazol, sok szépet fogsz latni!
2017. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, sokat segítettetek! :) Nem is tudtam hogy hajlík a repülő szárnya, én is úgy gondoltam volna hogy merev. Minden nap tanul valamit az ember.
2017. jan. 15. 00:45
 8/8 Dorian Gray válasza:
78%

Hohohohoóóó a szárny úgy leng, hogy csak na :) Néha azt hinné az ember, hogy le akar törni. Egyébként tök érdekes nézni fel és leszálláskor,ahogy mozognak fékek rajta.

De amire számíthatsz, az a füldugulás, de az egyszerűen kezelhetőprobléma, ha nem csukod be a szád. Jó...ne akkorára tátsd,mint a Bécsi kapu,mert nem illik..de ha kicsit nyitva hagyod, az sokat segít.

2017. jan. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!