Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Életem első repülése egyedül....

Életem első repülése egyedül. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Madridba megyek. A repülőtéri dolgoktól félek. Nagyon bonyolult? Meg fogom találni a helyem? Hogy működik?

2016. aug. 28. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyiszor le lett írva kezdő utazóknak, mit kell csinálni.

Olvass vissza légyszi.

2016. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És madridban hogy fogok felszállni a repülőre? Úgy értem merre kell menni, angolul ki vannak írva a dolgok?
2016. aug. 28. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is nagyon féltem idén mikor először repültem.

Igazából rendes rosszullét kerülgetett, nem is magától a repüléstől, hanem a reptéri dolgoktól.

Én online becsekkoltam itthon előtte, így azt a reptéren már nem kellett.

Feladandó poggyászom nem volt, csak kézi.

Kiértem Ferihegyre, fel kell menni oda, ahonnan az indulás van.

Ott először becsipogták a repjegyem és így mentem tovább az ellenőrzésre. Ott a táskádat, kulcsokat, telefonokat kirakod a tálcákba, úgyis mondják majd ott az alkalmazottak mit csinálj, meg látod a többieket. Övet is le kell venni, van hogy a cipőt is, velem pl nem vetették le, nem szóltak. Ajánlatos nem lyukas zoknit venni azért :D

Innen továbbmentem, és táblára ki van írva, hogy melyik repcsi honnan megy.

Érdemes azért 1-2 órával előbb kimenni, inkább te várakozz, mint hogy lekésd.

Ott állt a táblánál egy fiatal srác, aki megkérdezte hova repülök, és el is magyarázta merre kell majd mennem.

Vettem egy üdítőt, erre készül elég drága, kb 1000 ft volt a 0.5 l, elmentem mosdóba, majd látod a táblán, hogy a gépednek a kapu mikor van nyitva, kb 30 perccel előtte szokták talán. Akkor odamész a kapuhoz, nézed a számokat, és ott elkérték a személyit is, ránéztek. Innen már mész tovább a tömeggel hosszú folyosókon, és a végén elérsz oda, ahol már a repülőhöz mentek ki, itt asszem megint megnézték a repjegyet meg a személyit, és végül elindultunk a repülőhöz, felszálltunk.

Induláskor vigyázz, ne nézz hátra mikor felszáll a gép, én nagyon elszúrtam, hogy megfordultam, és elég rossz látvány volt, rosszul lettem. Pedig amúgy csodás érzés a felszállás, nyelj nagyokat, esetleg rágózz, és ne félj.

Ha leszálltál a repülőről menj a tömeg után, rajtad kívül valszeg minimum 50+ ember lesz a gépen, mindenki egyfelé megy, menj utánuk. Ott is lesz egy biztonsági ellenőrzés, ott nem kérdeznek semmit, csak útlevelet személyit néznek. És már mehetsz is ki.

Ott nem tudom vár a téged valaki vagy hova tovább.

2016. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és arra figyelj, hogy inkább tényleg cipőt, övet, ékszereket vedd le, mielőtt átsétálsz a biztonsági kapunk, mert ha besípolsz aztán jól átfogdosnak...

A párom is volt, hogy véletlenül Londonban az övét magán hagyta, kb 5 percig tapogatták tetőtől talpig, ez olyan kellemetlen, inkább mindig úgy öltözök, hogy lazán, ne legyen rajtam semmi. Cicagatya, pulcsi, semmi ékszer ilyesmi, a lehető legkevesebb esély legyen, hogy bármi sípoljon.

Bár nem tudom nő vagy e vagy férfi.

2016. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismered a szamokat es a betuket? Helyvaltoztatasra is kepes vagy onalloan? Akkor menni fog. A repterek konkretan hulye biztosak.
2016. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem képes önállóan helyet változtatni akkor is menni fog mert segítenek.
2016. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 esztdor válasza:
Nem értem miért kell bunkóskodni!Érthető hogy fél én szombaton repülök először nem a repüléstől én is inkább a retéri dolgoktól tartok.Egyedül repülök úgyhogy együttérzek veled.
2016. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félni. Inkább figyeljetek az öltözködésre. A gépeken kicsit hűvös lehet, hosszú ujjú ajánlott. És lezser ruhák, kényelmes cipő. Szűk farmerban, körömcipőben kényelmetlen órákat egy helyben ülni.
2016. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!