Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülés félelemre valami...

Repülés félelemre valami jótanács?

Figyelt kérdés

Repültem már Európa felett egyszer és Európa felett nem is félnék. Nyáron mennék Amerikába és most kéne intézni, de az Atlanti-óceán felett nagyon félnék.

Okés, hogy Európában 100 km-ként van egy reptér és még hajtóművek meg üzemanyag nélkül is lesiklóznak, de ilyen az Atlanti-óceán felett nincs, ha bármi gáz van...

Még ha az északabbi útvonalon megy is a gép Izland, Grönland közelében és hamarabb beér a szárazföld felé (Új-Fundland felé) akkor bizonyos részeken több mint ezer km egy reptér...

Meg hát mehetünk az óceán közepe felett is...

Valami jótanács? Tudom a repülési statisztikákat meg minden, meg hogy az európai légitársaságoknál nincs jobb, de akkor is nagyon félnék, pedig amúgy szívesen mennék.



2017. jan. 30. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Most voltam a Atlanti felett, ahogy mentünk csak azt láttuk hogy a gépek hullanak be a vízbe, már közeledtünk a floridai partokhoz mikor lezuhantunk, még szerencse hogy jó úszó vagyok így kiúsztam a partra de más mindenki meghalt.

Ne repülj az óceánok felett, rendkívül veszélyes!!!

2017. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A főnököm mindig azt mondta, az embernek nem természetes állapota, hogy a levegőben tartózkodik. Ez jogos.


Nomármost: repültél Európán belül. Az tikfing. Fölszállsz, kanyarogsz egyet-kettőt, leszállsz. Az Amerikába tartó repülőút annyira dögunalmas lesz, hogy egyszerűen elalszol majd a nagy izgalomban, elgémberedsz, elzsibbadsz stb. Egyszerűen lehetetlen ennyi időt végigpánikolni. Tényleg kelj majd fel néha, mozgasd meg a lábad, a lábfejed tornáztasd, különben a trombózis sokkal nagyobb veszélyt jelent, mint az, hogy messze van a legközelebbi repülőtér. Egyébként is, ha a felszállás utáni pár percet (kb. öt perc talán) túléled, akkor nagy valószínűséggel az egész utat túléled.


Milyen géppel mentek? Nézd meg a maximális hatótávját. Ott van a Boeing 747, az szügyig pakolva emberekkel és csomagokkal elrepül egy tankolással 13 000 km-t. Airbus A380? Az egyik típus 10 400, a másik 15 200 km-t repül egy tankkal. Eléggé durván el kellene tévednie a pilótának ahhoz, hogy ez ne legyen elég.

2017. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Repülés félelemre valami jótanács?"


Maradj otthon!

(Elárulom, hogy hazudott aki azt mondta neked, hogy örök életű leszel.)

2017. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0,5 mg benzodizepin?
2017. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ismered a repülési statisztikákat meg minden,akkor nem tudom mi mástól nyugodhatnál meg..ezek tények és statisztikák. Ha nem győznek meg,akkor nem tudom. Csak rajtad áll,hogy legyőzöd-e a félelmed vagy nem.
2017. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is fosok tőle, pedig repültem már néhányszor (nem sokszor), és alapból pánikolós vagyok. Ha szerencsém van, akkor ősszel megyek. Arra koncentrálok, hogy végre járhatok a tengerentúlon, micsoda lehetőség és mennyi mindent fogok tudni csinálni.


Ja, és aludni fogok, hogyha én leszek a statisztikai hiba, akkor legalább ne tudatosuljon, hogy megdöglök :D

2017. jan. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A statisztikák szerint nagyobb az esélye, hogy a repülőtér felé vezető úton halsz meg, mint a repülőn. Egyébként ha nagyon félsz, igyál meg egy felest előtte, de ne többet, mert a részeg utasokat leszállítják (persze nyilván nem a levegőben).
2017. jan. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell jobban félned az óceán felett, mint szárazföld felett.


Én tavaly júliusban repültem először az Atlanti óceán felett, és igazából ugyanolyan volt, mint szárazföld felett.. Ha már fent vagyok, tök mindegy, hova zuhanunk! :D (Semmi sem garantálja, hogy szárazföldön szépen letenné a pilóta a gépet...)


Amúgy az út dögunalom, a végére már zsibbadt mindenem, pedig rendszeresen megcsináltam a javasolt tornát, sétáltam is. Nézz majd filmet, hátha eltereli a gondolataid.

2017. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a tesóm azt szokta mondani, ne féljek, mert még egy gép sem maradt fenn a levegőben :D

A tengerentúli járatokon lehet filmet nézni, azzal lefoglalhatod magad

2017. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!