Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Két útlevéllel utazni hogyan...

Két útlevéllel utazni hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Kettős állampolgár vagyok, két útlevélel. Megoldható lenne, hogy a "másik" útlevélel kiutazok és a magyarral vissza jövök? Akkor nem kell vízum, de a visszont nem lenne pecsét az utlevelembe a belépés dátumával...
2017. jan. 30. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Persze ,sokan utaznak így.

De aki állampolgára az adott országnak,annak nincs pecsétje az útlevelében,amikor megérkezik,vagy amikor elhagyja a saját országát. Legalábbis én eddig nem hallottam ilyenről.De akárhogy is , sokan utaznak így,szóval valahogy biztos van.:D

2017. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem értetted.

Megyek Iránba az iráni utlevelemmel, de haza már magyar utlevéllel, és amikor a reptéren (Iránba) felmutatom a magyar utlevelem akkor nem lesz benne sem iráni vizum amivel jogosan tartozkodttam az orszagban sem pecsét, hogy mikor léptem be a országba, ezért agoddom a kilépésnél.

2017. jan. 30. 20:19
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha Irán elfogadja a kettős állampolgárságot, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Becsekkeléskor adod a magyart, amikor meg átmész az útlevélellenőrzésen akkor meg az iránit.
2017. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem igy kell. Kimesz Magyarorszagon a magyarral, ott belepsz az iranival. Visszafele az iranival lepsz ki ugyanugy, es Magyarorszagon a magyarral lepsz be. Tapasztalatbol mondom, bar nem irani de kettos allampolgarok a gyerkeim, es ugyanigy utaztunk.
2017. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Így logikus, ahogy a 4-es írja!
2017. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
olyan egyszeruen, ahogy a 4es irta
2017. jan. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy ha az iráni utlevélell hagynám el iránt akkor nem engednek fel a repülöre, mert az iráni utlevélben magyar vizum kellene, hogy legyen. De nincs magyar vízumom hisz állampolgár vagyok. MAgyarországról iráni útlevélel tudok iránba utazni, csak vissza lesz nehéz..
2017. jan. 31. 08:55
 8/18 A kérdező kommentje:
4es ez akkor lenne jó, ha nem lenne vizum köteles ország, de Irán az!
2017. jan. 31. 08:56
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazatok. Két dolog van, az útlevél ellenőrzés és a becsekkelés. A légitársaság nem enged fel senkit a gépre érvényes vízum, útlevél nélkül. Tehát Budapesten bekell mutatni a légitársaságnak az iráni útlevelet. Aztán az útlevél ellenőrzéskor a magyart. Teheránba amikor megérkezik az iranit. Amikor utazik haza akkor megint becsekkoláskor a magyart kell, az ország elhagyásakor pedig az iránit. Amikor leszáll Magyarországon a magyart.
2017. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A légitársaság nem kér pecsétet, őket csak az érdekli, hogy jogosult vagy belépni az érkező országba.
2017. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!