Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiskorúnak lehet magyar...

Kiskorúnak lehet magyar útlevéllel utazni, meghatalmazás nélkül?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, Romániában élünk. A szüleim mindketten külföldön dolgoznak(más helyen). Hamarosan Budapestre kell repülnöm. Meghatalmazást írni sajnos nem tudnak, viszont magyar állampolgár vagyok és van magyar útlevelem. Meghatalmazás nélkül repülhetek Romániából Magyarországra? Hallottam olyant, hogy határnál átengednek meghatalmazás nélkül, de ez repülőgépeknél is érvényes? Köszönöm! :)

2015. ápr. 12. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak magyar állampolgár vagy, akkor át kell engedniük. Ha kettős állampolgár vagy, akkor viszont a román törvények vonatkoznak rád, mely szerint kell meghatalmazás. Hiába adod oda a magyar útlevelet, a rendszerben látni fogja a kettős állampolgárságot.
2015. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kettős állampolgár vagyok. Akkor ezek szerint nem lehetséges?
2015. ápr. 12. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!