Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőn lehet alkoholt...

A repülőn lehet alkoholt venni vagy felvinni? Gyógyszert felvihetek magamal?

Figyelt kérdés
Parázok a repüléstől és egy kis pia vagy nyugtató segítene a repülő úton
2017. febr. 2. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Alkolholt felvinni tilos,de tudsz venni a légiutaskísérőknél.Gyógyszert felvihetsz tudtommal mindenhol,de érdemes a légitársaság honlapján utánanézned.
2017. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés! Ha pacemakerem van (szívritmus szabályzó?) lehetséges elkerülni a fém detektort? Mert nem mehetek át rajtam amiért bennem van,máshogy nem lehet megoldani?
2017. febr. 2. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Erről gondolom van orvosi papírod,azt be kell mutatni.
2017. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem tilos felvinni alkoholt sem. Csak nem lehet meginni :) Reptéren vásárolt alkoholt fel lehet vinni, de azt lezárt tasakba csomagolják.

Nem minden járaton árulnak alkoholt, de általában igen, lehet venni.

Gyógyszert ne szedjél be. Lehet, hogy pont attól lennél rosszul. És inni se azért igyál, hogy megnyugtasson.

Nincs miért izgulni. Ha most repülsz először, akkor az a legjobb, ha teljesen magadnál vagy, ne akard magad elkábítani piával és gyógyszerekkel.

2017. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

4-es, azt értsd meg, hogy van, aki egyszerűen parázik és kész. Ez pszichológiai tény, ezen ugyanúgy nem fog segíteni a "ne parázz", ahogy a depressziósokon sem segít a sok segítőkész "hát ne legyél depressziós" kijelentés. Én imádok repülni, de azt nem élvezném, ha a mellettem ülő azért rókázna, mert valaki ilyeneket írogat neki a neten, hogy ne vegyen be gyógyszert. Közben meg ha beveszi a daedalont és megnyugszik, akkor lehet, hogy tökre élvezni fogja a repülést és legközelebb már gyógyszer nélkül is tetszeni fog neki.


Kérdező, gyógyszer lehet a kézipoggyászodban, folyadék legfeljebb 1 decis kiszerelésekben vagy amit a vámmentesben veszel. Nem írtad, melyik légitársaságról van szó, nem mindegyiken szolgálnak fel alkoholt, és valóban tiltja a szabály, hogy a magaddal vittet megidd, a gyakorlatban viszont nem fog ott ülni melletted a stewardess, hogy azt lesse, iszol-e :) Ellenben fenn a repülőn hamarabb berúg az ember, mint idelenn, ezért érdemes tartani a mértéket (senki nem szereti a seggrészeg utast), szóval nem javasolnám az alkoholizálást, ha nem tudod, az adott körülmények közt mennyit bírsz.


A nyugtató okés, bár vannak országok, ahol drognak számít és büntetnek már egy xanaxért is (Dubaiba például ha mész, akkor csak orvosi igazolással legyen nálad), de európai országokban nem gond.


Egyébként a repülés a legbiztonságosabb utazási forma, csak a média szereti kelteni a hisztit, de biztos vagyok benne, hogy semmi baj nem lesz veled és talán még meg is kedveled a repülést.

2017. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért ne keverd a dolgokat, mert stressz+alkohol+nyugtató szépen kifog ütni és a végén még nem engednek fel a repülőre.
2017. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Elég nagy hülyeségeket írnak itt. Külföldön élek évek óta, rendszeresen repülök Magyarországra és vissza. Mivel én is nagyon félek a repüléstől és utálom (érzékeny a fülem), mindig viszek kis 4-5cl üvegben pálinkát (bármelyik hipermarketben kapható pár száz forintért), amit induláskor a gépen megiszok, hogy át tudjam aludni az utat. Ha a többi folyadékkal együtt a kis zacskóba beleteszed, akkor átviheted az ellenőrzőkapun és meg is ihatod. De ha esetleg kintről nem viszel valami okból, akkor az ellenőrzés utáni boltokban már azt veszel, amit akarsz, akár 5 liter vodkát is vehetsz és felviheted a gépre. Vagy magán a gépen is lehet italt rendelni.

Egyébként megsúgom, olyan szigorú az az ellenőrzés, hogy velem előfordult már többször is, hogy elfelejtettem kidobni az italomat, vagy a kézkrémemet vagy akármit elfelejtettem külön tenni a folyadékos zacskóba és senki nem szólt semmit, pedig még el is vitték külön átvilágítani a bőröndöt.

2017. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát a felszállás az, ami félelmetes, de az nem tart sokáig, pár perc. Aztán elindulnak a kocsival, és lehet venni alkoholt, bár mikor eléri a repcsi a repülési magasságot, onnantól már egyáltalán nem félelmetes a repülés- viszont ha nagyon rádtör a para, akár előre is mehetsz (vagy hátra) a légiutaskísérőkhöz, elmondod a problémádat, akkor biztosan vehetsz előbb is valami alkoholos italt, nem kell megvárni, amíg elér az ülésedhez a kocsi (ez elég sokáig is eltarthat ugyanis).
2017. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!