Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair járattal utazom a...

Wizzair járattal utazom a nyáron és nem tudom hogy gyógyszert fel lehet vinni kézipoggyászban a gépre? Mert azt olvastam hogy orvosi papir kell róla. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Igazából elfér a pénztárcámban is ami a zsebembe lenne, nem feltétlenül pakolnám be a kézipoggyászba.

2017. ápr. 9. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen gyógyszer.

Ha morfiumszármazékú gyógyszer amit muszáj szedned, ahhoz kell az orvosi papír.

Ha allergia gyógyszer, fájdalomcsillapító, fogamzásgátló és minden olyan ami recept nélkül is kapható azt nyugodtan fel lehet vinni, orvosi papír nélkül is.

2017. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is azzal utaztam és vittem fel hormonszínt stabilizáló gyógyszert...én nem memlékszem ilyen kikötésre(tavaly nyáron utaztam), simán felvittema gyógyszrt, nem kérdezték,hogy van-e nálam-ettől függetlenül,nem tudom....az előzőnek igaza lehet, számíthat a gyógyszer típusától is...
2017. ápr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából ez egy pajzsmirigy gyógyszer amit minden nap szednem kell életem végéig. De nem morfium származék.

Azért kérjek róla szerintetek orvosi papirt az a biztos? Vagy ebbe tuti nem kötnek bele?

2017. ápr. 10. 11:05
 4/5 anonim válasza:
Akkor emberedre találtál!:D Én is azt kell szedjek mindennap, meg kellett szednem.Én nem kértem róla papírt....nem tudtam olyan szabályról,hogykéne pajzsmirigy hormonszíntemelő gyógyszerért.És nem is volt belőle problémám.
2017. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ennek örülök akkor hogy nem szivatnak evvel. :) Közben én is utána néztem és sok helyen azt irtják ha kérnek is, általában elég a recept. Az meg addig míg utazom, úgy is lesz és azt lemásolom, elviszem magammal. :)
2017. ápr. 10. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!