Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőre hogy tudom felvinni...

Repülőre hogy tudom felvinni az alábbiakat? Gyogyszerek, vitaminok, szajviz, kontaktlencse folyadék, sampon

Figyelt kérdés
Kérem azok irjanak, akik szoktak repulni. Nem szeretném, ha barmit elvennének a reptéren, ezek fontosak.
2017. ápr. 13. 07:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Szoktam repülni, ezért jó szívvel ajánlom a [link] linket.

Olvass, ha valamit nem értesz, olvasd el még egyszer. Aztán még egyszer.

2017. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%

folyadékot sehogy, csak a poggyázsban.

gyógyszerekhez pedig mindhez legyen háziorvosi igazolás, ezt letöltheted bárhonnan (és fontos, mert több helyen is bele köthetnek, mi az)

2017. ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Kézipoggyászban max 1 literes átlátszó zacskóban max. 100 ml-es kiszerelésekben vihetsz folyadékokat, zseléket, krémeket. Magyarul nagyon max. 10 db 100 ml-es kiszerelésű folyadék lehet nálad, a tőbbi a feladott poggyászba mehet. Tablettáknál nincs limit, persze a személyes szükségletednél többet ne vigyél.
2017. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
gyógyszert eleve fel sem vihetnel.de en mindig vittem magammal.nem neznek bele a böröndbe.ezeket amiket irtal mind a böröndödbe pakold bele.egy zacskóba.ne kezipoggyaszba.
2017. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Ez mind mehet a feladandó bőröndbe. De mondjuk utána is olvashatsz a neten nyugodtan.
2017. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
#4 Ezt a butaságot honnan vetted, hogy nem lehet gyógyszert felvinni?
2017. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Foganzasgatlorol kell vmi igazolas? 😠
2017. ápr. 13. 08:45
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Egyesek olyan ökörségeket írnak!!


Ahogy valaki helyesen leírta:

10x 100ml folyadék fehér átlátszó tasakban felmehet a kézipoggyászodban. Gyógyszerek, mint fogamzásgátló, fájdalomcsillapító, vitaminok mehetnek mindenféle orvosi igazolás nélkül.

Olyan gyógyszerekre kell orvosi igazolás ami morfiumot tartalmaz, vagy más országokban nem legális, de neked létfontosságú.

Sampon ha 100ml-es akkor mehet a kézibe ahogy írták, és írtam. Ha nagyobb akkor a feladandóba vidd.

Ha nincs feladandó bőröndöd, akkor ne vacakolj a samponnal. Akárhová is utazol, mindenhol lehet kapni sampont.

2017. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%

már bocs de ez nagy baromság:

mondok egy egyszerű példát: nálunk szabadon megveszed a gyomorsavlekötőt, aztán a horvátoknál meg tiltólistás, és ez csak egy példa. pontosan azért kell minden egyes gyógyszerre igazolás, mert azon rajta van a pontos hatóanyag (és ezért kétnyelvű a formanyomtatvány), hogy tudd igazolni a gyógyszer mibenlétét.

A pszichotrop és kábszerek egy külön téma és arra külön rendelet van, sőt azt utána még külön eljárásban is engedélyeztetni kell, hogy kivihesd (és még mindig csak a nálunk annak minősítettekről van szó, de ismétlem, pont ezért fontos h mindenről legyen igazolásod, nem tudhatod h X országban éppen mi minek minősül).

Én jártam már úgy h ott állok a reptéren az ürgével szemben és az algopyrint nézegeti h mégis mi az isten az, majd 2 órát telefonálgatott, míg végül elengedett, de mások jártam már rosszabbul is, és pl. őrizetbe vették őket, amíg nem tisztázták a hatóanyagot pontosan. szóval messze nem olyan egyszerű a kérdés, ahogy te azt leírod. nézz utána kicsit. szted dísznek találták ki azt az OÉGYI-től (és sok más helyről

is) letölthető angol/magyar formanyomtatványt?

De persze hallgatsz, akire akarsz, csak próbálok úgy tanácsot adni h tuti elkerüld a kellemetlenségeket.

2017. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

ma 09:44

Ne beszélj már hülyeségeket.

Nem kell minden gyógyszerre igazolás.

Én külföldön élek, munkám során többször repülők, van amikor havi 2-3 alkalommal is. Csak kézipoggyászom van.

Fogamzásgátló, asztma pumpa, fájdalomcsillapító, C vitamin mindig van a táskámban. Még cataflam fájdalomcsillapító is. Sosem kellett igazolás, nem is foglalkoznak vele. A fogászaton kapott implantátumról szóló kis könyvet viszem csak magammal, de azt sem kérték soha.

2017. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!