Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egyedül repülök szombaton,...

Egyedül repülök szombaton, valaki segítene aki már tapasztalt?

Figyelt kérdés

Barcelonába repülök egyedül, a Liszt Ferenc repülőtérről.

Repültem már de kicsi voltam, tehát abszolút nem emlékszem.

Online becsekkoltam, nem csak kézipoggyászom van - ennyi a plusz infó.

Valaki le tudná írni mi a menete, merre hogyan kell menni?:)

Talpraesettnek tartom magam, de kora reggel cuccokkal, egyedül jól jönne egy kis guide.:D


21/L



2017. jún. 8. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Bemesz, hasznalod ama hasznos tudast, hogh ismered a szamokat 1-30-ig, ezaltal megkeresed, melyik pultnal kell leadni a csomagokat. Aztan felnezel, most azt a tudast hasznalod, hogy ismered a latin betuket, es felismered merre mutat a nyil, es elindulsz a biztonsagi ellenorzeshez. Azon atmesz, ott mondanak mindent. Utana ismet hasznalod ama tudast a szamokkal es betukkel kapcsolatban, es megkeresed a kapudat. Leulsz. Varsz. Repulsz.
2017. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Miért lett az első lepontozva?

Végül is igaza van! 21 éves felnőtt ember csak nem annyira elveszett (hacsak nem szellemileg visszamaradott), hogy ne tudjon boldogulni a reptéren ahol minden szó szerint szájbarágósan ki van írva.

2017. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le, már ennyi is támpont azt hiszem. Úgyhogy köszönöm, a lekezelő stílus nem tetszett, de ettől független értékelem a segítőkészséget.

Azt meg ne mondja senki, hogy nem izgulna egyedül 21 évesen vagy 40 évesen is, és nem jönne jól monden segítség.:)

2017. jún. 8. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Semmi extra, megnézed a nagy táblán, hogy melyik pultnál kell leadni a csomagot, utána biztonsági ellenőrzés, majd irány a megfelelő kapu. Nagyon elrontani sem lehet.
2017. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

A fentieknél pontosabban: bemész, egy csomót sorbanállsz a megfelelő pultnál (amelyiken a légitársaság logója van, amivel repülsz) és feladod a csomagot. Oldalt lesz egy bejárat, ahol be kell szkennelni a beszállókártyát, így beenged az automata kapu.

Máris bekerülsz egy hosszan kígyózó sorba, ahol levetetik a cipőt (ha vastag talpú, magassarkú, stb), övet, minden fém cuccot, átnézik a csomagod, sőt rosszabb esetben beállítanak a testszkennerbe... Aztán összeszeded magad, és máris megnyílik a kánaán: bejutsz egy hatalmas bevásárlóközpontba.

Bámészkodsz, eszel-iszol, befújod magad legalább háromféle parfümmel :-) Közben vizslatod a monitort, hogy hányas kapun kell kimenni, és kinyitották-e már. Ha kinyitották, egy gyors pisilés, és irány a kapu, főleg fapadosoknál elég messzire kell elgyalogolni, át a hátsó udvaron valami bódéba, ahol újabb félóra sorbanállás következik, majd csoportosan irány a gép, gyalog vagy busszal. Normális járatnál a csápon keresztül egyből a gép gyomrába kerülsz :-)

2017. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon szépen köszönöm a készséges választ a bevásarló kánaán pl. teljesen ki is esett, na meg az óriás bódé is!:D
2017. jún. 9. 02:49
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is tavaly 20 év elteltével repültem újra,de tényleg egyszerű volt.Pláne hogy Wizzair-rel mentem és már itthon becsekkoltam 1 héttel előtte,feladandó csomagom sem volt,csak kézipoggyász,tehát ahol a hosszú sor állt,eleve kihagytam,az ellenőrzésnél meg kb.egyedül voltam,úgyhogy gyorsan végigszlalomoztam.Utána mondjuk elbénáztam,mert elfelejtettem,hogy van egy telefon a térdnadrágom oldalsó zsebében is,amit elfelejtettem kitenni,így teljes test-tapit kaptam,még a tenyeremet is szkennelték.Testüregvizsgálat azért szerencsére nem volt.Mindez a hajnali 2 órás kelésnek volt köszönhető.Gyakorlatilag éber álomban voltam még!:D

Ja és én is Barcelonába mentem!: )

2017. jún. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Irigyellek, hogy Barcelonába mész:D! Nagyon szeretem azt a várost .

Annak is nézz utána, hogy mit lehet vinni kézipoggyaszban, mert elvehetik ha nem oké, legyen megfelelő a poggyászméret.

Ha nem enged be a kódolvasó (mert engem legutóbb nem engedett be, szólj a személyzetnek).

A biztonsági kontrollnal ne legyen fém tárgy a zsebedben, övet, órát stb le kell venni, de ott úgyis elmondják mit kell csinalnod. Én sokszor megyek fapadossal, a kapu általában egy külső épületben van (ne lepődj meg).

2017. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Srácok nagyon köszi a sok segítséget!Már sokkal kevésbé vagyok bizonytalan az utazással kapcsolatban.:)
2017. jún. 12. 02:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó utat!: )
2017. jún. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!