Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Napi kontaktlencse kézipoggyás...

Napi kontaktlencse kézipoggyászban? (Ryanair)

Figyelt kérdés

Repülővel fogok utazni és vinnék magammal napi kontaktlencsét 2-3 párat mert nem szeretném folyton hordani csak strandolásra például. De fogalmam sincs, hogy ez , hogy működik, a folyadékos korlátozást ismerem de ezek ugye pici tégelyben vannak alig 1 ml-es gélszerű folyadékban de a zacskóba meg csak 10 darabnyi cucc tehető bele és vinnék magammal ugye más folyadékot is (sampon, tusfürdő stb.) így az meghaladná darabszámot. Valakinek tapasztalata, hogy mennyire figyelik ezt, kötnek bele vagy hogy van ez mert neten erről semmit se találtam.

Remélem érthetően fogalmaztam meg a problémámat :P

Előre is köszönöm!



2017. jún. 23. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Ha ismered a folyadékra vonatkozó szabályokat, akkor te is meg tudod válaszolni a saját magad által feltett kérdést.

Valószínűleg ismered a milliliter fogalmát, szakmunkásba' is tanítják. Tudod, mennyi a 100, ismered a 10-et is.

2017. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Én egy darad párt vittem csak ki, és nem tettem ki külön zacskóba. Külön zacskóba csak a folyadékot, a szemcseppet, meg a kis dezodort tettem. Ebből gondolom, hogy nem figyelik /nem foglalkoznak vele /vagy akár nem is tudják detektálni azt a kis folyadékot, ami a lencse csomagolásában van, vagy ami a tartóban van (mert én azt is teletettem folyadékkal). Valamennyi folyadék az elektronikus dolgokban is lehet, bár igaz, azokat is külön ki kell szedni. Egyébként szerintem több mint 1 ml az a folyadék, amiben van, de mondjuk én havi lencsét hordok.

Illetve még az is igaz, hogy elég káosz szokott lenne az ellenőrzéskor, sokan vannak ott, mindenki siet, próbál sietni, nem is tudják számon tartani, hogy melyik dobozban kinek van éppen a cucca. Szóval ha két zacskóba teszed, azokat meg külön dobozba, nagy eséllyel észre sem veszik, hogy hozzád kettő tartozott. Akkor szokták csak megkérdezni, hogy ez a doboz kié, ha valami probléma van vele, és bele akarnak nézni.

2017. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 ml-es gél kiszerelés nem mérvadó, az akkora, mint egy nagyobb tabletta - én ki se venném a bőröndből. Amit lát a röntgenes képernyőn, az a nagyobb, testesebb flakonok. Ezeket kell kivenni és nejlonzacskóba tenni.

10 drb. max. 100 ml-es (1 deci) üvegecskét/flakont engednek át (zacskóban). Ha a flakon 150 ml-es, akkor elveszik és kidobják, hiába van csak félig tele...

A kontaktlencse gélje, ami néhány ml. az olyan csekély mennyiség, hogy itt nem is számít.

2017. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem senkinek nem fogja szúrni a szemét. :) Én is vittem már fel kontaktlencsét. :) Merre utazol? Mi is nemsokára utazunk Rómába Ryanairral.
2017. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :D Én is Rómába megyek júliusban :D
2017. jún. 24. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres zacskóban még a kontaktlencse folyadékot is felengedik
2017. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!