Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ryanair repülőgépre KÉZIPOGGYÁ...

Ryanair repülőgépre KÉZIPOGGYÁSZban felvihetek kontaktlencse-folyadékot?

Figyelt kérdés

Ha igen, kell valahonnan igazolást beszerezni, hogy ez "gyógyszernek" minősül? És ha igen, mennyit?

Muszáj vinnem, mert az általam használt típus külföldön nem kapható, és félek, hogy más készítmény allergiás reakciót vált ki. Nem szeretném ezzel elrontani a nyaralásomat.


2012. máj. 8. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Vegyél a gyógyszertárban/optikában repülésre alkalmas kis csomagot. Azt biztos fel lehet vinni.

Különben pedig ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, mint más folyadékra vagyis max. 100ml flakonban és átlátszó zacskóban.

2012. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Az egyik ismerősömnek olyan lencsefolyadéka van ami egy egy dobozban van vagy 100 db kisebb kis tasak,benne a lencsével együtt.(bocsi,nem értek hozzá így nem tudom jobban leírni hogy néz ki.) De a doboz nem nagy,és olyan gyógyszer csomagolása van.Azt simán felviheti a gépre.
2012. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az első hozzászólónak: nyilván az optikában találkoztak már ezzel a kérdéssel, nem is értem mit paráztam tőle, de köszi a tanácsot!


Második hozzászólónak: szerintem az ismerősödnek olyan lencséje lehet, amit naponta cserél. Bár nem tudom, csak tipp. De köszönöm azért!

2012. máj. 8. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Igazából azért írtam, mert van ilyen kis csomag a neve: Special Flight Pack, ami tartalmaz 2 db. 60 ml kontaklencse folyadékot, egy átlátszó zárható zacskót és kontaklencse tárolót. Évek óta használom nagyon jó.
2012. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden lencsefolyadékból létezik mini üveges. Nem gyógyszer, úgyhogy ilyen igazolást nem fogsz kapni. Tedd a nagy üveget a feladandóba
2012. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!