Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek előfordulhat hogy...

Szerintetek előfordulhat hogy a Wizzairnél megtízszereződik a jegy ára?

Figyelt kérdés

A történet szerint komplikációk adódtak, nem tudták előre megvenni a jegyet ezért 25Font helyett 250Font lett a repülőjegy ára Angliából Budapestre.

Ez egy hete történt nem karácsonykor meg nem a Brexit kezdetén.

Laikus vagyok még sosem vásároltam repülőjegyet viszont ez érthetetlen számomra...

Eleve a Wizzair oldalán 25Font-ért még egy hónapra előre sem tudok jegyet vásárolni, csak 3x annyiért.

Hogy fordulhat elő ilyen eset? Nem fér a fejembe.

Egy 14-15 éves lány utazott amúgy kísérővel. (12 alatt számít gyereknek). Szóval biztos felnőtt jegyet kellett venni neki de akkor is...



2017. jún. 30. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem, mit nem értesz. Az adott jegyet annyiért adják, amennyiért vevő van rá. És ez így van jól.

Ajánlott keresőszó csak neked: yield management.


De hogy megszeresd a dolgot, épp ez teszi lehetővé azt, hogy egy londoni repülőjegyet akár 4000 forintért is megkaphass.

Szerinted a pohár félig üres, szerintem félig tele.

2017. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt sikerült feldolgoznom hogy aki az utazás előtt hetekkel előre fizet az útért annak nyilván jóval olcsóbb lesz mint annak aki az utolsó előtti pillanatban vásárolja meg a jegyet. Bár a Last Minute utak pl pont fordítva alkalmazzák ezt a taktikát hogy maximalizálják a bevételt de szerintem félre értettél mert itt most nem az üzletpolitikáról van szó.

Hanem arról hogy valaki 25 fontos büdzséből tervez jegyet venni az indulás előtt. Ezt nem értem mert pl ha holnap szeretnék repülni a legolcsóbb jegy akkor is 65font kb nem 25 és végképp nem 250.

2017. jún. 30. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, mi a probléma. Rutinos fapados utazó (Wizzair, Ryanair) vagyok és bizony, vannak hatalmas árkülönbségek, nem egyszer van, hogy egy napon 5000 Ft jegy, de egy héttel későbbi időpontban meg 30-40. Ez van, nagyon meg kell nézni, mit foglalsz le.
2017. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legdurvább egyébként, amit valaha láttam, az egy 8000-96 ezer Ft-os ugràs volt pár nap különbséggel. Akárhogy játszhatnak az árakkal és meg is teszik.
2017. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi különös sincs ebben. Évente többször repülünk és van olyan, hogy szerdára a jegy 20 euró, csütörtökre meg már 350. Ez teljesen normális. Sok minden befolyásolja az árakat. Hétvége közeledte, ünnep, szezon, nagyobb esemény... Természetesen akkor a legdrágább, amikor a legtöbben vásárolnak jegyet.
2017. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, ez olyan mint a hasmenés vagy a halál.

Ha menni kell, hát menni kell.

Ha neked pl azt mondják, hogy holnapután jelenj meg itt vagy ott, hiába vagy más országba, neked jegyet kell venned egy adott napra. És ezt a légitársaságok is tudják, ezért adják annyiért amennyiért akarják.


Last minute nagyon olcsó jegyeket is ki lehet fogni, de ritkán. Olyan esetekben talán, ahol indulás előtti napokban is "kong az ürességtől a gép", azaz alig adtak el jegyet. Esetleg új járat és ezzel reklámozzák.

2017. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Last minute utaztam már Ryanairrel Párizs- Barcelona útvonalon oda-vissza 30 euroért (2 nappal vettem az utazás előtt a jegyet), tehát nem azon múlik, hogy mikor veszed...
2017. júl. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!