Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Duty Free-ben vámmentesen...

A Duty Free-ben vámmentesen vásárolt alkohol és cigaretta eltűnhet félúton? Fogyaszthatok belőle érkezés előtt?

Figyelt kérdés

Lesz szerencsém repülni egyet az EU-n kívülre. A kérdés az, hogy a ferihegyi Duty Free-ben megvett alkoholt és cigarettát meg fogja-e valaki keresni nálam leszállás után, külföldön? Le lesz-e zárva a csomag, be kell-e mutatni valakinek bontatlanul az érkezési oldalon?


Ha igen, mi a helyzet, ha "elhagyok" mondjuk két deci töményet? Életszerű, hogy lerakom valahova és ottfelejtem.


Az már az én bajom, hogy a váróban és a fedélzeten mit szabad és mit nem, vagy hogy felengednek-e ittasan. Csak a kérdésre válaszolj, ne ebbe köss bele!



2017. júl. 12. 00:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%

Ugye tudod, hogy a kezipoggyaszban vihetsz magaddal alkoholt, amig az megfelel a 3-1-1 szabalynak. Vagyis kis 2dekas uvegek lehetnek nalad.

Ha a duty freeben veszel pici uvegeket, legitarsasag fuggo, hogy viheted-e magaddal, vagy ahogy elozo irta, a legikisero fogja majd csak odaadni mikor beszallsz a gepre.

Ha viheted magaddal, akkor vmi eldugott helyen fogyaszd el, pl. wc. Ha a legikisero adja oda beszallaskor, akkor szinten a klotyiba bujj el tutuzni ;)


Ha nagy uvegu alkoholt veszel, azt csak kozvetlen jaratnal tedd, ugyanis ha at kell szallnod, akkor ujra at kell menned az ellenorzesen, ahol ujra 3-1-1 szabalyokat kell betartani. Egy liter szeszt meg gondolom nem akarsz betolni 2 jarat kozott :D

2017. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ja meg annyit, hogy Europarol nem tudok nyilatkozni, de az USAban illegalis olyan alkoholt inni a repulon, amit nem a legikisero szolgalt fel neked, szoval akar meg bajba is kerulhetsz ha lebux...
2017. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

A Duty Free-ben a vásárlás a következőkéop történik :

- bemész a shopba, kiválasztod, mész a kasszához.

- a kasszánál elkérik a beszállókártyád, anélkül nem is fizethetsz, mert célállomástól függ, hogy mennyi az annyi (EU-n belüli célállomásra nincs áfa és vámmentesség, EU-n kívülre van csak)

- az általad vett dolgokat regisztrálják a rendszerbe, a folyadékot pedig a számlával beteszik egy leplombált zacskóba. Célàllomástól és mennyiségtől függően vagy neked adják oda, vagy eleve a kasszàs adja a stewardessnek, tehát te csak a fedélzeten kapod meg.

- leszállás után ellenőrizhetik a zacskót

- átszállás esetén a két járat között megint át kell menj a biztonsági kapun, ahol ha fel van bontva a zacskó, akkor igen elvehetik és kidobhatják.

2017. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbb író, köszönöm a bő választ. Ebből új volt nekem a mennyiségfüggő dolog. Gondolom hogy engednek többször vásárolni, hétköznapi dolog hogy valaki meggondolja magát.


Átszállásom nem lesz.


"- leszállás után ellenőrizhetik a zacskót":

Arra tudsz esetleg pontos választ, hogy a célállomáson tudják-e, miből vásároltam és mennyit? Elméletileg az ÁFA miatt kérik el a beszállókártyát. Készülhet-e ekkor valamilyen adatbázis, amit a célállomáson is látja aki kötözködni akar? Mi a helyzet, ha volt vásárlás, de semmilyen zacskó nincs?

Köszönöm.

2017. júl. 13. 13:43
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyban országfüggő. Indiában pl a kutya nem törődött vele, de Amerikába érkezéskor mindenkinek szigorúan ellenőrizték a vámosok a zacskót. Mauritiuson szúrópróba szerű ellenőrzés van. De nyilván vámtisztje is válogatja. Ha mákod van, nem szúrják ki, de lehet hogy pont igen akkor viszont gáz van. Azt nem tudom hogy milyen nyilvántartás, de hogy jegyzik a vásárolt dolgokat, az biztos. Erre egy vámos jobban tudna vàlaszolni.
2017. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
89%
Sokan keverik itt az amerikai légitársaságok "ávós" eljárásait a többi, normális nemzetkozi szokásokkal. A Duty Free-ben vámmentesen vásárolt alkoholt csak akkor zárják le a kasszánál, ha át fogsz szállni !! Így igazolod, hogy az a csomag már átment egy vámellenőrzésen. Egyébként (ha nem szállsz át) le sem zárják, várakozás közben fogyaszthatsz belőle, érkezéskor senkit sem fog érdekelni, nem tartják nyilván. Egyetlen mrgkötés, hogy főleg a fapadosok berzenkednek, hogy miattad kevesebbet árulnak a fedélzeten.
2017. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Amúgy még az engem érintő pár száz forint áfát is megfizetném a pár decimre. Csak a reptéri bárok lehúzását szeretném elkerülni, bérleti díjak ide vagy oda, ne rajtam szedjék be.
2017. júl. 16. 17:03
 18/18 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy illetékest, itt az egyetlen jó válasz: Aki az EU-n kívülre utazik, annak a repülőtér tranzitterülete vámszabad területnek minősül.
2017. aug. 1. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!