Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Wizz air járatain a kézipogg...

A Wizz air járatain a kézipoggyász méretébe beleszámít-e a gurulós láb és a fogantyú?

Figyelt kérdés
A méretkorlátot éppen 1-2 centivel haladja meg ezekkel, de maga a bőrönd korláton belül van.

2017. júl. 19. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Igen, hiszen azzal együtt kell elférnie a gépen és ha igazán szemét kedvében van a méricskélős emberke, akkor 1 centi sem fogja érdekelni. Csak óvatosan, itthon mostanában lazán kezelik a szabályokat, de külföldön szinte mindenhol szigorúbbak.
2017. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Nyugodtan vidd el, en is mindig nagyobbat viszek, raadasul 2-t. Mindig ket taska van nalam. Ne aggodj a merete miatt, ha nem feltuno h nagyobb akkor nyugodt szivvel elviheted!
2017. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Igen, hát persze. Aztán ha mégis lemérik (mert lehet, hogy 100-ból csak egy esetben, de lehetsz te is pont az az egy), akkor még a magadfajtáknak áll feljebb. Tipikus példája a "cseszek betartani a szabályt, de azért kiakadok, ha számonkérik rajtam"-elvnek.

Ha egyszer ilyen és ilyen méretre van megkötve a szerződés, akkor annyi van és kész. És amíg 5000 Ft-os repjegyeket tud az ember venni, addig igenis elvárhatják, hogy mindenki betartsa a határt.

2017. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Tévedés! A Wizzairnél nem számít bele, pár éve kivettek a szabályzatból azt a részt, hogy beleszámít. Volt is egy erre vonatkozó link, de sajnos már nem él.
2017. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez a cikk is erről szól:


[link]


De ahogy írtam, azóta a szabályzatból is kivették.

2017. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
''# 3/5''-nek! Nagyon rosszul esett a ''magadfajtázásod'', mert pontosan, hogy be akarom tartani csontra a szabályt. És csak azért nem nevezlek egy utolsó t.t.nek vagy f.r.egnek, mert valószínűleg egyszerűen félreértettél! Mert amúgy meg éppen úgy gondolom mint te, és lenézem a sunnyogó kiskapukereső hisztizőket. Annyit akartam tudni, hogy beleszámít-e a fogantyú vagy sem, mert meg akarok felelni. Kész. Amúgy köszönöm.
2017. júl. 19. 22:35
 7/12 A kérdező kommentje:
És az összes választ köszönöm. Meggyőztetek, nem azt viszem.
2017. júl. 19. 22:37
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Én is nevezhetnélek ennyi erővel féregnek, mert a mondanivaló a felettem lévőnek szólt, aki a szabály áthágására buzdított. Neked egy rossz szót nem szóltam, de persze legyek csak én a sz.r, mert segíteni akartam, hogy ne büntessenek meg jól 2 centi miatt.
2017. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos! Egyértelműen mamara vettem, mert teljesen az jött le, sőt még mindig annak látom. Azt is írtam, hogy azért nem nevezlek ilyesminek, mert - bár nagyon ott buzgott bennem, tényleg, de - biztosan félreértetted a kérdésemet. Hiszen volt a Wizz-nek is olyan nyilatkozata, amire rákérdeztem. És ha nem nekem szántad a 'magadfajtát', és nem ítélkeztél felettem, hát töredelmesen bocsánatot kérek tőled! És teljes komolysággal, őszintén!
2017. júl. 19. 23:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem sikerült értelmezni azt, amit a 4-5. válaszoló írt. Mellesleg a következő, okt. 29-től hatályos üzletszabályzatban már explicit benne is van:


"A FEDÉLZETRE ÖN UTASONKÉNT KIZÁRÓLAG EGY DARAB KÉZIPOGGYÁSZT VIHET FEL, AMELYNEK MEG KELL FELELNIE AZ ALÁBBIAKNAK: A KÉZIPOGGYÁSZ MÉRETE NEM LEHET NAGYOBB MINT 55X40X23 CM (A KEREKETET ÉS FOGANTYÚKAT NEM SZÁMOLVA (DE MAXIMUM 5 CM KERÉK ESETÉN)"

2017. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!