Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőn utazva tényleg...

A repülőn utazva tényleg bedugul az ember füle, vagy esetleg még fáj is?

Figyelt kérdés
Még nem utaztam repülőn, de azt mondták, hogy bedugul a repülőn az ember füle a nagy légnyomás különbség miatt, de az meddig tart kb? Fájni is szokott az ember füle? Milyen érzés repülőn utazni?

2017. júl. 22. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem utazas fuggo. Volt mar tobbszor, hogy ugy bedugult, hogy szinten egyaltalan nem hallottam, es ebbol kifolyolag a kidugulas pillanataban akkora fajdalmat ereztem, hogy konnybe labadt a szemem is tole. Vagy volt amikor repules utan fel fulemre nem hallottam orakig. De van, amikor semmi nem tortenik, viszont atlagban mindig van egy kis fuldugulas termeszetesen. Erzesben semmi kulonos.
2017. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül dugul be, a fájdalom pedig szerintem ritka. Aki szeret repülni, annak jó, aki nem, annak rossz.
2017. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem fájt, és bedugulni se mindig szokott.


Ha zavar a dugulás, nyeljél párat, vagy fogd be az orrodat, és fújjál bele.


De emiatt butaság ráparázni...

2017. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én csak egyszer utaztam repülőn, és az én fülem is bedugult, az egyik meg irtózatosan megfájdult is. Utána kidugult, de a fájás egy darabig megmaradt. Hazafelé már nem volt olyan durva, csak kis fül bedugulás, és már nem fájt annyira, mint odafelé.
2017. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor repültem már és eléggé változó. Bedugulni mindig szokott, de többnyire hamar ki is dugul. Ám volt olyan is, hogy megfàzva repültem és utána két hétig rosszul hallottam az egyik fülemre, majd egyszer csak elmúlt. És az is előfordul tízből egyszer, hogy erős fájdalmat is érzek, ami kisugároz a nyakamba. Szóval van mindenféle tapasztalatom.
2017. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon régen, amikor még évente volt max 2-4 flight leg (a flight leg-et hogy mondjuk magyarul? gőzöm sincs, egy felszállás-leszállás páros) de sokszor volt olyan év, hogy egy se, akkor komolyan megfájdult a fülem tőle, valami tablettát adott az orvos az USÁ-ban, az valamennyire bevált. Úgy tíz éve viszont megváltozott az életem és elképesztően sokat repülök (most inkább havonta van 2-4...) és ezért megtanultam mit lehet tenni, ez [link] egy nagyon jó lista. Nem kell félni, nem lesz gond.
2017. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek dugul be.

De ha igen, arra is vannak praktikák. Felszállás és leszállás közben lehet általában érezni. Ilyenkor lehet pl. rágózni, cukrot szopogatni, befogni az orrod, vagy ugye befogás nélkül is tudod szabályozni.

Én legalább 50-szer repültem már. Egyetlen egyszer dugult be az egyik fülem, de akkor beteg voltam kicsit és egyébként is be volt dugulva az orrom, és az arcüregem fel volt telve, lehet, hogy az húzódott a fülemre. Máskor nem volt soha semmilyen gond.

2017. júl. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előtte csöpögtess bele fülenként egy-két csepp paraffin-olajat. Leszállás közben pedig hha bedugulna-mint ahogy előttem is íráták, "ki lehet egyenliteni" a nyomást-ha befogod az orrodat és finoman megfújod.
2017. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és hogy megosztottátok velem is a tapasztalataitokat! :)
2017. júl. 22. 16:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon érzékeny vagyok a fülemre, de eddig repcsin még sosem volt vele gondom.

Nekem bejön a repülés, de elsőre rossz élmény volt, felszálláskor hátrafelé néztem és sokkoló volt a látvány, egész úton émelyegtem miatta, azóta ezt mellőzöm, és így kellemes :) (Kivéve mikor múltkor részeg oroszok egész úton üvöltöttek mögöttem, mellettem :D )

2017. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!