Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Több hétre Hollandiába utazom,...

Több hétre Hollandiába utazom, de Enbrel injekciót használok betegségem miatt, ezt a kézipoggyászban felvihetem magammal?

Figyelt kérdés
Elolvastam az erre vonatkozó utasítást a Wizzair oldalán, viszont ott csak cukorbetegekre térnek ki, akiknek repülés közben is szükségük lehet az injekciójukra. Nekem azért más az esetem, mert hetente kell szúrnom magam, így csak elővigyázatossági okokból vinném fel magammal az injekciókat, nehogy sérüljenek. Az orvosom azt mondta az ambuláns kezelőlapom elég igazolásként amin rajta van minden adatom, és hogy szükségem van a gyógyszerekre. A Wizzairt próbáltam hívni, de őrült sok pénzem ráment és nyilván fel sem vették, mivel végül ide kellett írnom.

2017. júl. 23. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
kéziben nem! de szerencsére azért be lehet csomagolni úgy, hogy ne sérüljenek..
2017. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beleteszed egy pl. kisebb műanyag ételhordóba és mehet a feladandó poggyászba a ruhák közé.
2017. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kéziben is mehet, gyógyszerekre nem vonatkozik a folyadék korlátozás, de orvosi igazolás szükséges lehet, azt vidd magaddal!
2017. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, de látjátok csak 3 válasz érkezett és már így is nagy ellentmondások vannak. Szerdán repülök, mielőtt feladom a poggyászom megkérdezem, hogy majd felvihetem-e kéziben, ha nem, akkor marad a feladandóban. Még egyszer köszönöm azért nektek.
2017. júl. 23. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért arra figyelj Ferihegyen, hogy amit mondanak a Check_in kapunál, meg amit mond az ellenőr aki téged gyakorlatban is átenged, az nem mindig egyezik.

Mert akkor már késő...

2017. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy itt most a folyadék mennyisége lehet a kizáró oka a kézipoggyásznak vagy valami más?
2017. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most gyorsan megnéztem a vonatkozó EU rendeletben, és ott is azt írják, hogy az utazás ideje alatt szükséges gyógyszerekre nem vonatkozik a folyadék korlátozás.

Mondjuk hogy mi az a mennyiség ami utazás ideje alatt szükséges aligha bírálhatja felül egy biztonsági ellenőr ha az orvosod azt leigazolja.

2017. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, kedves 5-ös, ez nekem is megfordult a fejemben, így marad a poggyászban való feladás, jól bebugyolálva. Ráadásul mivel hűtést is igényel, a mellette levő jégakkuk már biztosan kivernék a biztosítékot a több db tű és folyadék mellett.

Kedves 6-7-es :) Nekem nincs szükségem az utazás ideje alatt az injekciómra, csupán a sérüléstől féltvén érdekelt a téma. Köszönöm mindenkinek, természetesen ment a zöld, ha valakit érdekel :)

2017. júl. 23. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!