Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A WizzAir magyar légitársaság?

A WizzAir magyar légitársaság?

Figyelt kérdés

A wikin az van, hogy "Wizz Air Hungary Ltd., is a Hungarian low-cost airline with its head office in Budapest" és most az egyik külföldi ismerősöm is azt mondta, hogy " a WizzAirrel, a magyar légitársasággal fogok bulgáriába menni (persze nem magyarul)".


Én meg azt válaszoltam, hogy nincs is magyar légitársaság....


Úgy tudtam, hogy a Malév volt az egyetlen és nem rég 1-2 éve meg midenki arról beszélt, hogy végre lesz megint egy magyar légitársaság Sólyom néven, ami végül nem lett ...


de ....


akkor is létezett a WizzAir .... Akkor az most magyar? Vagy nem magyar? Vagy mi van? :D



2018. jan. 12. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

nem magyar a tulajdon


Magyar diszkont légitársaság

A Wizz Air Hungary Légiközlekedési Kft. egy magyarországi bejegyzésű diszkont légitársaság, melynek tulajdonosa a Jersey szigeten bejegyzett Wizz Air Holdings. Központi irodája Budapesten található, míg cégközpontja üzleti megfontolásból Genfben.

2018. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj, de semmit nem értettél meg a világból az iskolában, ha így kiírtad a kérdésedet. nyomkodod a telefonodat és közben egy alavult, 100 éve megszűnt világkép maradt csak meg benned.

Már hogy a fenébe lehetne egy részvénytársaságról azt mondani, ilyen vagy olyan nemzetiségű? A Wizzair TŐZSDEI CÉG. Itt megszűnik a nemzet, csak az eredmények és az értékelés számít.

idekeverted azt a szarkupac malévot is, amit már a tevehajcsároknak is eladtak volna, de senkinek nem kellett. Mellesleg már régen nem volt magyar tulajdonban.

Egyébként ha az megnyugtat, magyarországon bejegyzett cég a Wizzair, itt adózik, itteni munkaerőt foglalkoztat.


Érezd jól magad Bulgáriában, és póbálj valódi fontos kérdésekkel foglalkozni közben. Például remek a sörük, jók a bolgár csajok.

Ja, és iratkozz be egy jó szakmunkásba, hidd el, a heti 1 humán óra is sokat fog segíteni.

2018. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# Hollandiában programozónak tanulok és nem ... nem én megyek Bulgáriába, hanem az egyik barátom.


Nem izgat, hogy van-e nemzeti légitársaságunk, csak érdekes, hogy ha a wizzair pár éve is magyar volt, akkor mért verték ekkora dobra a Sólyom légitársaságot ....


Meg mért mondták, hogy nincs magyar légitársaság

2018. jan. 13. 00:05
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Nincs magyar tulajdonú légitársaság.

Sokan azt hiszik a tibi boci csoki magyar.

Közben rég eladták és szlovákiában gyártják...

2018. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!