Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizz Airnél nyakba akasztott...

Wizz Airnél nyakba akasztott fényképező felvihető a repülőre, vagy kézipoggyásznak számít és fizetni kell érte?

Figyelt kérdés
Egyébként egy Nikon D5200-ról lenne szó, ami azért nem egy okostelefon méret, ezért is érdekelne, hogy felvihető-e.

2018. jan. 14. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Külön poggyásznak számít. Vegyél elsőbbségi beszállást és akkor viheted második kézipoggyászként.
2018. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Ami rajtad van az felvihető. Nem külön poggyász. De ha a kezedben lesz, akkor sem fog senki szólni miatta..
2018. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

#2 Ez nem így van, ennyi erővel a hátizsák sem lenne kézipoggyász a hátadon.


A szabályzat szerint ezek vihetők fel a kézipoggyászon felül:


a) egy kabát vagy takaró;

b) mobiltelefon;

c) úti olvasmány;

d) két éven aluli gyermek részére úti élelem,

e) a biztonsági ellenőrzést követően, az indulási oldali váróban vásárolt vámmentes termékek;

f) mozgáskorlátozott utas részére egy pár mankó;

g) hátrafelé néző autós babahordozó beépített biztonsági övvel, amennyiben a gyermek külön megvásárolt ülőhelyen utazik, és a babahordozó olyan illesztéssel rendelkezik, amelynek segítségével a repülőgép ülés biztonsági övével a repülőgép ülésébe biztonságosan rögzíthető.


Ezzel együtt lehet, hogy nem szólnak érte, de a szabály akkor is az, amit fent írtam.

2018. jan. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Veszel egy ásványvizet, berakod a duty free zacskóba a fényképezőt
2018. jan. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

nem biztos, hogy minden járaton egyformán kezelik, de hivatalosan a nyakba akasztott fenyképezőgép (főleg ha látszatra nagy) külön poggyász. nekem szóltak már hogy hasonló méretű gépet tegyem el a táskába.

ami a ruhádban van, azt nem számítják. én vadász/fotós mellényben szoktam repülni, jó nagy zsebei vannak, símán belefér egy ilyen gép is meg akár egy laptop is. ebbe akkor se tudnak belekötni, ha látják, amikor elpakolom, de érdemesebb úgy csinálni, hogy ne lássák, mi kerül a zsebekbe, mert esetleg elkezdenek akadékoskodni miatta. amit nem látnak, az nem fáj.

az is megoldás lehet, h a gépet a kabát alá veszed, így nem látszik. a beszálló kapu után meg már nem foglalkozik vele senki.

ha több mindent vinnél még, akkor egy kis hátizsákot (pl. Decathlonban 1000 Ft-os Newfeel zsebbe hajtogatható 10l-es) is fel tudsz venni a kabát alá, ha nem púposodik nagyon, akkor nem tűnik fel - ezt persze nem érdemes nagyon kitömni, csak arra jó, hogy pár dolgot beledobálsz, ami a táskába nem fér, vagy kéznél akarod, h legyen. én a zsebekből kipakolt dolgokat egy ilyenbe szoktam a biztonsági ellenőrzésnél összegyűjteni, aztán vagy elpakolom a zsebekbe, vagy viszem így a kis hátizsakban a kabát alatt - ha nincs nálam mellény.


a duty free szatyor működhet, de nem mindenhol megoldás, sok reptéren lezárják (ragasztás/hegesztés) a duty free szatyrot h ne lehessen más benne és elvben csak azt viheted fel benne a gépre plusszban, amit a reptéren vettél - ezt akár ellenőrizhetik is, bár ilyennel még nem találkoztam.

2018. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!