Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A zürichi reptéren mennyire...

A zürichi reptéren mennyire lehet macerás az átszállás?

Figyelt kérdés
Miaimiba repülünk és majdnem két óránk van az átszállásra. Ha késik a bud-zrh gép, akkor kevés idő lesz az átszállásra és nem tudom mennyire macerás az a reptért.

2018. jan. 20. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha nem vennek kevesebb mint ket oras atszallasi idos jegyet. Az atszallas sehol sem maceras, mert minden repteret hulyeknek csinalnak, az mar inkabb maceras, hogy sosem tudhatod, hogy mikor lesz epp picit nagyobb tomeg. Arrol nem is beszelve, hogy azt a ket orat a ket gep hivatalos idejevel merik, mikozben a pl. 10 orasi gep a legritkabb esetben fog 10-kor felszallni, sokkal inkabb 10.15-kor. Azzal mar is vesztettel negyed orat, plusz hiaba indul a masik gep 14.00-kor, ha max. 13.30-ig tudsz ra felszallni. Szoval jo lesz az a majdnem ket ora alig egy oranak jo esetben. Inkabb azt nezzetek meg, hogy hogyan es mit tudtok intezkedni, ha lekesitek, csak a biztonsag kedveert :)
2018. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két órás hát necces.


Maga a reptér nagy, meg buszok visznek a terminálok között, szóval... a csomagfelvétel-átcsekkolás miatt necces a két óra.

Ha késik a géped, vagy esetleg nem szállhat le - előfordul, főleg most a viharok miatt -, akkor szarban lesztek.

2018. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a légitársaság. Pont azért választottam ezt, mert 1) nem szélsőséges esetben bevárja a csatalkozás (szélsőséges esetben biztosítanak megoldást), 2) nem kell újracsekkolni, securitzny
2018. jan. 21. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a két óra normál esetben teljesen bevallalhato Zürichben: mondom ezt úgy, hogy nagyon sokszor jártam ezen a reptéren

-szinte biztosan az A kapukhoz érkezel, és biztosan az E terminálrol indulsz. A kettő között egy automata vonat jár kb 3-5 percenként, az út szintén kb 3 perc

- az út az érkező kaputól a kis vonat legrosszabb esetben 15 perc, legjobb esetben kb 3

- útlevél ellenőrzés Schengenből kilépés miatt) a vonat előtt történik, tapasztalatom szerint sohasem volt 10 percnél több (szinte mindig 1 percen belül)

- arra USA út esetén nyilván kell szamitanod, hogy lesz külön kikérdezés is még beszallas előtt, de ez átszállás esetén már a kapunál történik (ha oda elérés, akkor már nem késed le a gépet)

- a zürichi reptér nem kicsi, de nem macerás, könnyű eligazodni, nekem talán a kedvencem


Amit a többiek írtak :

- az induló gép később száll fel valóban, de a menetidő úgy van számolva, hogy így is időben érkezzen (ideális esetben akár jóval korábban is, 15-20 perccel korábban): normál körülmények között a gépek betartják a menetidőt

- természetesen vannak rendkívüli körülmények (pl időjárás), de ez a rizikó mindig meglesz. Mivel egyben vetted a jegyet, ezért legrosszabb esetben feltesznek a következő gépre

2018. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon informatív volt és megnyugtató is. Hatalmas upvote jár :)
2018. jan. 22. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!