Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Most az EU-ba kell anyukának...

Most az EU-ba kell anyukának a másik szülőtől engedély, ha a gyereket viszi, vagy elég egy anyakönyvi kivonat? Vagy a másolata?

Figyelt kérdés

itt azt írja, hogy

Az EU bármely tagállamának kiskorú állampolgár utasa az érvényes úti okmányával (útlevél vagy személyazonosító igazolvány) Magyarország területére beléphet, vagy elhagyhatja az országot. Nincs szükség ehhez további különleges hivatalos engedélyekre.

[link]


De a Ryanair szabályzatában nem ezt írja, ott azt írja, hogy kell egy belegyező nyilatkozat, ennek viszont nem linkeli a formanyomtatványát, nem lehet tudni, hogy mit fogadnak-el.


Találtam a neten egyhasonló formanyomtatványt, ha valaki harmadik személy vinné, de ott az van csillagozott apróbetűs részbe, ha jól értem, hogy az anyának is szüksége van ilyen papírra, mert a családneve tipikusan nem egyezik a gyerek családnevével.


Most mi az igazság? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?



2018. febr. 7. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
EU... a légitársaságtól függ, Swissairnél kellett - okés, Svájc "csak" EFTA-tagország.
2018. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor megfogod és kézzel irtok egy meghatalmazást apuka részéről ,hogy igen te x időben viszed a gyereket x helyre majd ekkor meg akkor jöttök A lényeg ,hogy apuka aláírása kell nekik .
2018. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ryanairrel utaztam egyedul EU-n belul az akkor 3 eves lanyunkkal. Nem kertek a vilagon semmit az okmanyain kivul. Ez par eve volt, nem tudom azota valtozott-e valami ezzel kapcsolatban.
2018. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
biztos hogy már akkor is kellett, nekem reptéri alkalmazott mondta, de azt nem értem, hogy ez ilyen próba szerencse alapon megy, egyrészt, hogy ők sem tartják be a szabályokat, illetve a szabály sem teljesen definit
2018. febr. 9. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
3. valaszolo vagyok, nem, nem kellett semmi. Kulfoldon elunk, a lanyunk nem magyar allampolgar, innen utaztam Magyarorszagra es vissza. Egyik repteren sem, se a chech-in-nel se mashol nem kertek semmit csak a lanyom szemelyi igazolvanyat. Anyakonyvi kivonatot sem, sem engedelyt sem. Rajtam kivul 3 ismerosom es a testverem is utazott mar ugyanigy egyedul gyerekkel/gyerekekkel, szinten csak szemelyivel. Ryanair, Wizzair, illetve nem fapados legitarsasag is (nem emlekszem melyik) volt koztuk.
2018. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*check-in bocsanat
2018. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!