Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ryanairnél mennyire veszik...

A Ryanairnél mennyire veszik komolyan, ha nem 100%-ban egyezik az úti okmányban és a jegyen szereplő név?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel fogunk Barcelonából Ryan-nel hazajönni, s a jegyen csak az első keresztneve lett feltüntetve (például: Szabó Krisztina), de az okmányai szerint hivatalosan ő (példa) Szabó Krisztina Mercédesz, a második keresztnevet viszont egyáltalán nem használja.

Végignyálaztam a Ryanair súgóját, ott nem találtam erre vonatkozó részt, illetve már magánál a foglalásnál is csak 2 rubrika van a név beírására: egy a keresztnévnek, egy pedig a vezetéknévnek.

Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?



2018. febr. 12. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem probléma.
2018. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire. Nekem rendszeresen lemarad a második nevem, illetve megszólításnak kaptam már mr-t a ms helyett. Egyébként ilyenkor mind a két név a keresztnévhez kerül(Krisztina és Mercédesz is). Sőt bizonyos karaktereket nem is tudsz beírni ha nincs benne az angol abcben. Ékezetek stb rendszeresen lemaradnak, pedig ilyenkor sem 'egyezik' az iratokban található névvel. Nem lesz gond
2018. febr. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Altalaban nem szokott az ilyen gond lenni, föleg az EU területen belül. Ott altalaban meg sem nezik, esetleg rapillantanak felszallas elött, mert elvileg nem lehet jegyet atruhazni.

Ha azonban vizumköteles orszagba repültök, akkor elöfordulhat, hogy belekötnek.

Ha azonban minden mas adat egyezik, mint az okmany szama, születesi idö stb., akkor egy masodik keresztnev elhagyasa hamarosan tisztazodik.

2018. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!