Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Külföldön a reptérre érkezésko...

Külföldön a reptérre érkezéskor mik a teendők és szabályok?

Figyelt kérdés
...azon kívül, hogy "követem a csordát". Most júniusban lesz az első repülőutam és tájékozatlan vagyok

2018. ápr. 16. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mire gondolsz azon kívül, hogy követed a csordát aminek te is tagja vagy? Követed őket, útlevél ellenőrzéskor átadod az útleveledet, majd felveszed a csomagodat, és távozol.
2018. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik országba érkezel és van e elvámolni valód.


Ha Schengeni övezeten belül és vám mentes áruk nélkül, akkor csak "követed a csordát" a kijárat felé.


Ha övezeten kivül, akkor "követed a csordát" a határörhöz/vámoshoz/ (útlevél, egyes országokban vizum ellenőrzésre. ), majd onnan a kijárat felé.

2018. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A táblákat kell nézni nem a csordát. Februárban repültem Helsinkiből Budapestre és rengeteg átszálló utas volt, akik maradtak a terminálban. Ha nem világosak az infók, megkérdezed a személyzettől.
2018. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne köpködj, ne káromkodj, ne mutasd ki, hogy magyar vagy. Próbálj mosolyogni.
2018. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Kedves válaszoló. Nem köpködöm, nem káromkodom. Sőt utcán se szemetelek. Se külföldön, sem pedig idehaza.

Azt szerettem volna tudni, hogy kilépésnél is van e csomag illetve úti okirat ellenőrző pont mielőtt elhagynám a tranzitot és belépek az adott országba.


A többieknek köszönöm a válaszát.

2018. ápr. 18. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!