Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Legutóbb Ryanairrel utaztam...

Legutóbb Ryanairrel utaztam Barcelonából Budapestre, kézipoggyászként csak egy puha falú, méreteknek megfelelő hátizsákot vittem, de nem küldették le a csomagtérbe. Ez gyakran előfordul, vagy a kiszolgáló személyzet jóindulatától függ?

Figyelt kérdés
Az új poggyász irányelv bevezetése óta ez volt az első utam a Ryanairrel, az odaútra elsőbbségit vettem, ezért nincs viszonyítási alapom. Mik a tapasztalatok?

2018. máj. 17. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem az számít, hogy milyen a kézipoggyászod. Az lehet akár egy neylon zacskó is. Az elsőbbségi lényege, hogy ezek az utasok kerülnek a sor elejére, és az ő kézipoggyászuk biztos felmegy az utastérbe. Majd ha van még hely akkor a többi utasé is. Ha úgy látják, hogy több hely nincs fent már, akkor a többi kézipoggyász megy a csomagtérbe. Ez az elsőbbségi biznisz.
2018. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Korábban is úgy volt, hogy csak 90 db kézipoggyász fér el az utastérben, a többit ingyen leküldik. Ha 90 elsőbbségis van, akkor mindenki másé lemegy, ha nincs, teljesen random választják ki, melyik mehet fel az utastérbe. Az enyémet küldték már le, pont Barcelonában, úgy láttam, elsősorban a masszívabb, keményfalú bőröndöket szemelik ki a sztyuik. Persze, ha alig van nem elsőbbségi utas, akkor tényleg megy le majdhogynem a nejlonzacskó is.:-)
2018. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

1. válaszolónak: miután az elsőbbségi jegyet váltók sora elfogyott, a kiszolgáló személyzet a nem elsőbbségi sorban azokra a táskákra ragasztotta rá a csomagteres megkülönböztető címkét, amelyek kemény falú táskák voltak, ezért emeltem ki külön a poggyászom tulajdonságát. A Ryanair weboldalán kategorikusan ki van jelentve, hogy elsőbbségi hiányában a nagyobb kézipoggyász automatikusan a csomagtérbe kerül, ennek ellenére több embernek felengedték az utastérbe a táskáját, ezért érdekeltek a gyakorlati tapasztalatok. Ha elsősorban a maradék szabad helyek száma lenne a válogatási szempont, akkor az elsőbbségi beszállók után érkezési sorrendben engednék fel a "nagy" kézipoggyászokat a helylimit elérésig, de ez nem így történt.


Ennek megfelelően a barcelonai kiszolgáló személyzet a puha falú hátizsákokat részesítette előnyben (a Ryanair szabályzata ellenére), ezért vagyok kíváncsi arra, hogy ez a rugalmasság egyedi eset, vagy bevett gyakorlati megoldás.

2018. máj. 17. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!