Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi történik, ha a kézipoggyász...

Mi történik, ha a kézipoggyászomat nem a fedélzeten szállítják? (WizzAir)

Figyelt kérdés

Pontosabban (WizzAir hivatalos honlapjáról): "A korlátozott hely miatt nem tudjuk az összes kézipoggyászt a fedélzeten szállítani. Ha szeretné a fedélzeten tudni a kézipoggyászát, adja hozzá a foglaláshoz a WIZZ elsőbbségi beszállást."


Tehát +4e Ft lenne az a plusz szolgáltatás, oda-vissza már 8e Ft, és négyen megyünk (32e Ft, ennyibe kerülne a szállás, lehet, hogy pont emiatt nem tudom kifizetni). Olvastam különböző külső (megbízhatónak ítélt) forrásokon, hogy ilyenkor a csomagtérbe szállítják a poggyászom, de megvan az esélye annak, hogy ott nem lesz elég hely, és fel kell adniuk (ezt sem értem, jó lenne ha valaki felvilágosítana, első repülőutam lesz). Esett szó arról is, hogy elveszik a reptér bejáratánál a csomagot, és hogy az olyankor nagyon nagy szívás. Azt írták, ilyenkor reptéri munkások megrongálhatják, ellophatják. Nagyon szívesen meghallgatok tapasztalatokat, ilyenkor mi a teendő. Nagyon ideges vagyok, egy évig gyűjtöttem erre az utazásra, nem itt szeretném elszúrni, inkább hozzátok frodultam segítségül. Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 20. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Állj előre a sorban (rögtön a protekciósok után), akkor nem veszik el. Az utolsó felszállóktól szokták.
2018. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Megpróbálhatnád azt, hogy nem fizetsz semmi extráért, csak mész és fölszállsz a gépre. Lehet, hogy elveszik a kézipoggyászodat a kapunál, de ez ne érdekeljen. A végén visszakapod. A többi nem a te dolgod.
2018. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Örülök a kérdésnek, az enyém is hasonló, ezért nem teszem fel újból. A második válaszoló írása alapján így értem: Ingyenes kézipoggyászom van. Ezért a WizzAir-es kollégával csak a beszállókapunál találkozom először. Ott azt mondja, hogy sajnos ez már nem fér a fedélzetre. Sóhajtok, KÜLÖN DÍJ NÉLKÜL elviszik a poggyászom a feladott poggyászok közé, és a célnál felveszem. A pénzem, az igazolványaim meg a telefonom stb. egy nejlonszatyorban felviszem. Valaki meg tudja ezt erősíteni ?
2018. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
26%

Én gyakran repülök WizzAirrel, olyan járatokon amelyek általában fullosak (BP - London Luton), és még soha nem fordult elő, hogy elvették volna a poggyászom. Ez tényleg csak akkor fenyeget, ha az utolsók közt vagy és már az összes fenti tártoló tele van. Szóval legyél ott időben és akkor nem lesz gond. Én nem szoktam sietni, általában vannak jócskán előttem, de mondom, még soha nem kellett elvenniük tőlem.


Éppen ezért nem tudom mi a konkrét prodecúra ha be kell tenniük a gép hasába, de tuti, hogy visszakapod, és a reptéri munkásoknak is van jobb dolguk, minthogy pont a te poggyászodat rongálják meg a másik az 1000 mellett, amit naponta rakodnak.


A reptér bejáratánál meg nem veszik el, ez tuti hoax, max azt mondják hogy le kell adni ott, ahol az alapból csomagtérbe menő bőröndöket is.

2018. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Wizzar oldaláról másolva:

Mivel a fedélzeten korlátozott a rendelkezésre álló hely, nem tudjuk garantálni, hogy minden utas magával viheti az utastérbe a kézipoggyászát. Csak a WIZZ Priority szolgáltatást vásárló utasok vihetik magukkal a fedélzetre a kézipoggyászt az egyes repülőtereken érvényes, beszállással kapcsolatos eljárásoknak megfelelően. Ha nem vásárolt WIZZ Priority szolgáltatást, kézipoggyászát a raktérben tudjuk szállítani. A kézipoggyászt az érkezési repülőtéren veheti át a poggyászfelvételnél.


Vagyis a beszállító kapuban kapsz a csomagra egy címkét, a repülő mellett egy csomagkocsin hagyod, majd érkezéskor kipörgetik a csomagszalagon a check-in pultnál feladott csomagokkal együtt.

2018. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyikőtök vásároljon priority szolgáltatást, az ő kézipoggyászába rakjatok minden értéket! Az iratokat, pénzt, mindegyikőtök magánál tarthatja egy nagyon kicsi kézitáskában, amit semmiképpen sem vesznek el, és be lehet rakni az ülés alá. Persze próbáljátok meg az összes kézipoggyászt felvinni a fedélzetre, de ha mégsem sikerül, akkor egy mindenképpen biztonságban van. És igen, a le nem fóliázott feladott bőröndöket nyitogatják. (Személyes tapasztalat).
2018. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Budapesten ha rögtön rohansz a kapuhoz amint kiírják nagy valószínűséggel nem veszik el. De pl. pár napja jöttem haza Lisszabonból, ott minden nem Prioritysnek elvették. De amúgy semmi extra nem történik, raknak rá egy cetlit, berakják a csomagtérbe (közvetlen felszállás előtt), és a csomagkiadásnál a futószalagon megkapod. Azért az értédeidet (pénztárca , igazolványok, bankkártyák, telefon stb.) vedd ki belőle. Legjobb ha bekészítesz a bőröndbe egy kistáskát amibe ez mind benne van, és ha kell azt kikaphatod és viheted magaddal.
2018. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, de sokan megint annyifélét írtok. Tehát akkor vegyek priority-t, vagy ne? És most megrongálják a csomagomat anélkül, vagy úgy is biztonságban van? Teljesen összezavarodtam, egy hozzászólásban még kitudtam igazodni, de ahány ember, annyiféle megoldás, vélemény. :c
2018. jún. 27. 09:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Utolsó vagyok. Én azt tanácsolom neked, ha egyedül repülés mindenképp érdemes priorityt venni, úgy igazán nem nagy összeg. De ha többen vagytok inkább megkockáztatnám a feladást, ugyanis 99.9% hogy semmi baja nem lesz a bőröndödnek, de azért ugye az a lehetőség hogy ellopják/eltűnik/megrongálódik mindig benne van, de igencsak valószínűtlen. Az egyetlen hátránya, hogy leszállás után még várnod kell pluszba kb fél órát.
2018. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*repülsz (autocorrect)
2018. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!