Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Feladott poggyászba töltő,...

Feladott poggyászba töltő, akkumlátor mehet? A repülő fedélzetén felszálláskor lehet nálam így a kis táskám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha már valaki kérdezte, de én nem találtam ilyesmi kérdést.

Valahol olvastam, hogy laptop, telefon, tablet és akkumlátor csakis kézipoggyászba mehet. Ez igaz? Mert én a plusz akksikat és a laptopom töltőjét a feladottba szeretném rakni. A kézipoggyászból minden esetben kivetetik a laptopot és társait? Mert akkor pakolás szempontjából nem mindegy, hogy hogyan rakom el.

Illetve egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a kézipoggyászba rakok egy kistáskát és miután felszállok a gépre, akkor a kistáskát foghatom az ölembe felszállás közben is, vagy amíg nem szállunk fel, minden csomagnak a fejem fölött kell lennie? (Ez meg csak azért lenne lényeges, mert abba raknám a telefonom, fényképezőgépem, amivel szeretnék majd filmezni felszálláskor).

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. júl. 5. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is raktam már töltőt a feladandóba, nem hiszem, hogy azt kilopják. Azért nagyon értékes dolgot ne rakj a feladandóba 😊

A kis táska nem lehet az öledben felszálláskor. Rakd be a szék alá, onnan könnyű kiszedni felszállás után.

2016. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mi Graz-ban szálltunk fel, az én töltőm + fejhallgatóm a kézitáskámban volt, azt átvizsgálták, de gyorsan tovább engedtek. Kivetetik az elektromos cuccokat, de ha nem látnak semmi különöset, visszarakhatod.

A kézipoggyászt szerintem nem kötelező felrakni. Mérettől függ. Nekem a hátitáskám végig mellettem volt.

*Nem biztos, hogy jó választ adok, nekünk így volt. 13/l*

2016. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 5. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg kellene próbálnod nem valahol, hanem a légitársaság anyagaiban olvasni. De elsőként meg kellene tanulnod önállóan olvasni, szöveget értelmezni.

Azért mondom ezt, mert rengeteg katyvasz van az írásodban, a végén még valaki ezeket terjeszti tovább.

A feladottba lényegében bármit rakhatsz, ami józan ésszel szállítható repülőn. Márpedig laptop, elem, töltő józan paraszt ész alapján is szállítható.

A kézipoggyászra vonatkozó tiltást pedig egyszer tényleg el kellene olvasnod, és látnád, hogy akkumulátor és társai nem szerepelnek rajta.

Sőt, senki nem ragaszkodik hozzá, hogy a fejed fölött legyen minden, vagy ne vehess elő idővel személyes dolgokat.

2016. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Te válaszodat is, de már utánaolvastam. A kérdésem nem az volt, hogy mit rakhatok a kézipoggyászba, mivel az teljesen világos számomra is. Hanem arra voltam kíváncsi, hogy lehet e az ölembe bármilyen csomag felszálláskor, avagy miután felszállt a gép (elérte az utazómagasságot), csak azután vehetek az ölembe csomagot/táskát.

Azt, hogy töltőt, akkumlátort rakhatok e a feladandó bőröndbe, azért kérdeztem, mert itt a gyakorikerdesek.hu-n olvastam, hogy azt kézibe kell. Mivel eddig ezt nem így tudtam, gondoltam rákérdezek, hogy ez igaz-e, vagy az ottani válaszadó írta tévesen.

Szerintem abszolút nem volt kusza az írásom, nem hinném, hogy bárki aki elolvassa, az téves információkat szerez emiatt. Ha elolvasod újra a kérdésem, Te is rájössz, hogy csak feltettem pár szimpla kérdést. És igenis önálló vagyok, több helyen (légitársaság honlapján is) utánajártam, de erre vonatkozóan semmit se találtam.

2016. júl. 5. 11:49
 6/6 anonim válasza:
Olyan elektronikai dolgokat amiknek litiumos aksija van TILOS a feladottba rakni!
2016. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!