Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Wizzair honlapján vettem...

A Wizzair honlapján vettem repjegyet svajcba, probáltam minél olcsóbban pl nem fogalaltam ülőhelyet. Mit jelent az online utasfelvétel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez mit takar. Illetve olvastam, hogy fizetni kell azért is, h a kézipogyásszom felvihessem magammal. Ez mennyire valószinű, hogy fel kell adnom? Ha a kézipoggyászt feladom lehet nálam egy kicsi kersztbe rakos táska, amiben pénzem telefonom lehet? Valami tanács még? Eddig csak utazásiroda által repültem
2018. júl. 1. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az online utasfelvételnél ha nem vettél helyet automatikusan sorsol ülőhelyet nyilván a legrosszabb helyekre, bár lehet ezzel is trükközni. Ha nem veszel elsőbbségi beszállást elvileg már semmiképpen nem viheted az utastérbe a kézipoggyászt, de ennek nincs külön költsége csak beszállásnál elveszik és a csomagtérben rakják, szóval törékeny dolog ne legyen benne, meg a legfontosabb dolgaidat gyógyszerek pl simán felviheted. A kicsi keresztbe rakós táska már nem fér bele, van hogy a hasitasira is ráfogták hogy kézipoggyász.
2018. júl. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Az online utasfelvétel azt jelenti, hogy te az online felületen megadod az adataidat indulás előtt, ezzel megcsinálod a beszállókártyádat. Ezzel magadnak is, másoknak is időt spórolsz, ráadásul elkerülsz egy irdatlan büntetést, amit akkor fizetsz majd meg, ha ezt más csinálná meg helyetted a reptéren.

Ha elveszik a feladott poggyászodat, akkor természetesen vihetsz egy kis szütyőben éértékeket magaddal.

De ezek annyira értelmesen vannak leírva a cég honlapján is, emailjeiben is!

2018. júl. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Az utasfelvétel utazás előtt két nappal nyílik meg, tehát akkor csak adatokat fog kérni tőlem? Gondolom a hegyen kinyomtatni és mehetek ennyi? Másra kell meg figyelni? Illetve a párommal megyek egyikünk 2. Neve sem lett beírva. Ez problémát fog jelenteni? Itt a kérdések között azt láttam, hogy nem okoz gondot.
2018. júl. 2. 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy ha kinyomtatod akkor jó minőségben látszódjon a vonalkód, meg legyen meg telefonon is biztos ami biztos. A második név miatt nem szoktak problémázni.
2018. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Legutóbb, amikor mentünk, nem vették el a kézipoggyászt, de függ a dolog attól, mekkora gép megy és mennyi utas van. Most új szabályok vannak, majd kialakul. Kis kézitáskát felvihetsz, de csak úgy, hogy utasfelvételkor benne van a kabinbőröndben, ha azt mégis elveszik, csak kiveszed belőle.

Szerintem érdemes helyet foglalni, szinte biztos, hogy külön ültetnek benneteket, a maradék legrosszabb helyekre. Egyébként sem valami kényelmes egy fapados utazás, szerintem párezer ft-ot megér, hogy legalább normális helyen, egymás mellett utazzatok. Ennyiért egy kávét nem kapsz Svájcban. Az utazásnak szerintem nem az önsanyargatásról és görcsös spórolásról kell szólnia.

Az online checkin, magadnak neten kitöltöd a beszállókártyát, érdemes kinyomtatni, de telefonon is be lehet mutatni.

2018. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segitettetek! Igazból nem is a spórolás miatt, nem baj ha nem ülünk egymás mellé, párom úgyis aludni fog, bármikor bármilyen kényelmetlen helyzetben képes erre, én pedig el leszek egy könyvvel igyis úgyis hisztivel jár nekem az utazás, szóval teljesen mindegy :D Még egy gyors kérdes, kézipoggyászt méreteit úgy kell érteni, hogy egy nagy táksát szeretnék vinni, annak a füleit is bele kell érteni?
2018. júl. 2. 10:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. Ha belerakatják a sablonba és kilóg akkor büntethetnek érte. Ezek ebből élnek szóval nem kell ezt félvállról venni.
2018. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ahhhh nem hiszem el.... nincs is olyan táskám ami megfelelne ennek.. a füle miatt...
2018. júl. 2. 11:36
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Figyi, már eleget segítettünk, te meg játszod a hülyét. Minden le van írva a visszaiogazoló emailben. Nem lenne jobb, ha azt olvasgatnád? Tudom, nehéz, de mégis!
2018. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A táska fülét nem kell beleszámítani a csomag méretébe:) Pl. egy kézitáskának a füle lehet fél méter magas pánt is. Lényeg, hogy ha a táskára ráhajtják, az beleférjen abba a megadott dimenzióba, amit a csomagmérethez írnak. Amit a ballagáskor használtunk tarisznyát annak is volt egy méteres füle :) de két tenyérnyi helyen elfért.
2018. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!