Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha repülővel tervezünk elutzni...

Ha repülővel tervezünk elutzni ez problémát jelenthet? Többi lent

Figyelt kérdés

Hollandiából tervezünk repülővel utazni németországba. Páromnak van egy ki nem fizetett adóssága németországban, amit rendeznénk is amint kiértünk. Ez lehet probléma az utazásnál? Párom emiatt nem szeretne repülővel menni, és szeretném megnyugtatni hogy tudtommal ez nem probléma viszont nem vagyok biztos benne. Előre is elnézést ha valamit elírtam vagy összeszedetlen a dolog. Remélem érthetően fogalmaztam.

Válaszokat előre is köszönjük :)


2018. szept. 11. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen, abban a pillanatban ahogy megjelenik a holland reptéren kurtavasba verik és az adósok börtönébe zárják. Ami megszűnt százötven éve, de ez ne zavarjon túlságosan. Ahogy az se nagy zavar láthatóan, hogy a schengeni övezeten belül hivatalos személlyel még találkozni sem fogsz. Rendőr egy piszlicsáré adósságért még Németországban sem kerget nemhogy EU szintre emelt letartóztatási parancsot adjanak ki.
2018. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha az adósság jelentősebb köztartozás és ennek okán elfogatóparancs van ellene érvényben, akkor igazából Hollandiában se nagyon lépjen ki az utcàra. Minden egyéb esetben polgári jogi ügy, amiben a hatóságok legfeljebb annyiban vesznek részt, hogy inkasszót kérhetnek vagy lefoglalhatnak ingó vagy esetleg ingatlan vagyontárgyakat - de ezt megtehetik Hollandiában is. Szóval emiatt nem utazni...
2018. szept. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
0%
Ez esetben azonnal tömlöcbe vetik.....
2018. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Annyi esélyed van a rendőri igazoltatásra a repülőtéren, mint busszal autópályán.

De egy adóság miatt nem fognak előálitani, hacsak nem körözik.


Nincs adósok börtöne? Itt a bliccelőkkel sem viccelnek. Ha nem fizeted be a büntetést akkor leülöd, vagy ledolgozod. Cégnél ahol dolgozok van pár bliccelő, aki nálunk dolgozza le a kiszabott óráit.


De banki és egyéb tartozásoknál már más a helyzet.

Ismerősömnek 15 évvel ezelőtti villanyszámla hátralékát most hajtották be kamatostól.

2018. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem rendezed a párod ki nem fizetett adósságát már most, Hollandiából ? Ezzel mindent elintéznél...
2018. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1es: köszönöm a kommented, elfelejtettem odaírni hogy a hülyeséggel mellőzzetek :)

5ös: ha ilyen könnyen menne,már elintéztük volna.

Többieknek köszönöm az értelmes válaszokat

2018. szept. 13. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!